Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Mafia II: Definitive Edition’daki Cürümler Can Sıkıyor

0 17

Bu haftanın başlarında yayıncı 2K Games ve geliştirici Hangar 13, efsane oyun serisi Mafia’nın serideki üç oyunun bir derlemesi olan Mafia: Trilogy üzerinde birlikte çalışacaklarını açıklamıştı. Koleksiyon, serideki üç oyunun büsbütün elden geçirilerek günümüz teknolojisine elverişli formda tekrar düzenlenmesini içerecek.

2K Games’in bu duyurusunun akabinde serinin hayranlarını bir heyecan kaplasa da bu coşku ne yazık ki uzun sürmedi. Oyuncuların hayal kırıklığına uğramasına neden olan şeyse ‘Definitive Edition’ oyunlarının performans sıkıntıları oldu. O denli ki Reddit üzere platformlarda pek çok oyuncu, oyunda başlarına gelen kusurları kayıt altına alarak paylaşmaya başladı.

Mafia II: Definitive Edition’daki yanlışlar, oyuncuların lisanına düştü:

Yukarıdaki medyada görebileceğiniz üzere bir oyuncu, aracını sürerken bir anda boşluğa düşüyor ve oyun, saniyede 5 kare suratına kadar düşüyor. Üstelik bu sorunu yaşayan birçok oyuncu bulunuyor. Velev PC ve Xbox One dahil olmak üzere farklı platformlardaki oyuncular, performans problemlerinden ve oyundaki kare suratından şikâyet ediyor.

Bu yanlışlar, son devirlerde toplumsal medyanın gündeminde yan edinse de 2K Games tarafından Mafia II: Definitive Edition’ın problemlerine dair şimdi resmi bir açıklama gelmedi. Öte yandan şirket, Mafia: Definitive Edition’ı 28 Ağustos’ta Xbox One, PlayStation 4 ve PC olmak üzere tüm platformlarda satışa sunmayı planlıyor. Bu oyunun hâlâ geliştirme aşamasında olması ise serinin sair Definitive Edition oyunlarında karşılaşılan cürümlerden ders alınabileceği manasına geliyor.

Mafia: Trilogy’yi artık PC (Steam), Xbox One ve PlayStation 4 platformları için satın alabilir, Mafia II Definitive Edition ve Mafia III: Definitive Edition’a anında erişebilirsiniz. Serinin birinci oyunun elden geçirilmiş versiyonu Mafia: Definitive Edition ise 28 Ağustos’ta, Mafia: Trilogy’nin fizikî presiyle birlikte satışa sunulacak. Son olarak buradaki irtibat üzerinden Mafia: Trilogy’yi Steam üzerinden satın alabileceğiniz üzere tüm oyunları başka münferit da satın alabilirsiniz.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.