Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Mass Effect Trilogy, EA Play’de Bölge Almayacak

0 17

Electronic Arts, 18 Haziran'da EA Play dijital aktifliğine hazırlanmayı sürdürürken oyuncular bir vadedir EA'in PS5 ve Xbox Series X için gösterebileceği oyunlar hakkında söylentileri tartışmayı sürdürüyorlar. Öte yandan bugün yayınlanan bir habere bakılırsa sunumda mahal alması beklenen oyunlardan birisi oyuncuları üzecek.

Mass Effect Trilogy Remastered'ın geliştirildiği gelgelelim EA Play'de gösterilmeyeceği söyleniyor. Bunun nedeni ya da oyunun ne vakit ortaya çıkacağı bilinmiyor. Haberin sahibi Venture Beat'ten Jeff Grubb, bahis hakkındaki tweet'inde kesin bir malumat olmadığını lakin oyunun önümüzdeki hafta yapılacak EA Play'de duyurulmamasının 'güçlü bir mümkünlük' olduğunu söyledi. Grubb, üçlemenin geleceğini fakat EA aktifliğinin odağında olmayacağını laflarına ekledi.

EA'in grafiklere odaklanacağı düşünülüyor:

Grubb tezini destekleyecek bir kanıt sunmasa da meselenin nedenlerine dair fikir yürütülebilir. EA'in önümüzdeki hafta yapılacak aktiflikte PS5 ve Xbox Series X grafiklerini vitrine çıkarak oyunları tercih edeceği düşünülürse Mass Efect Trilogy'nin gücünün burada yatmadığı söylenebilir. Öte yandan EA, Mass Effect Trilogy'nin duyurusunu şimdi hazır olmayan yeni bir Mass Effect oyununun ortaya çıkışıyla çakıştırmak istiyor olabilir. Belki de en olağan açıklama, EA'in vesair kusursuz oyunlarını sergileyecek olmasıdır.

Akıllıcasını söylemek gerekirse Mass Effect Trilogy Remastered şimdi resmi olarak duyurulmuş değil. Oyunun sadece geliştirilme aşamasında olduğu geçen ay Grubb tarafından lisana getirilmişti. Haberin kaynağı, mayıs ayının başlarında ortaya çıkan bir EA finans raporuydu ve bu raporda bir HD Remaster'ın yapılmakta olduğu söyleniyordu. Raporda hangi oyunun geliştirilmekte olduğu belirtilmese de Grubb'a nazaran bu kesinlikle Mass Effect Trilogy'ydi.

Daha yakın bir zamanda Game Reactor, Mass Effect Trilogy Remastered'ın bu yılın tatil periyodunda yayınlanacağını yazmıştı. Game Reactor'ın kaynağı, şirketin içindendi lakin haber doğrulanmamıştı. Dolayısıyla Mass Effect Trilogy'nin durumu şimdi karara bağlanmış görünmüyor.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.