Makalecin - Güncel Blog Yazıları

MediaTek, Dimensity 820’yi Duyuracağı Tarihi Açıkladı

0 22

MediaTek, 18 Mayıs Pazartesi günü yeni bir 5G yonga setini piyasaya süreceğini duyurdu. Çinli sertifika kurumu TENAA'da ortaya çıkan Redmi Note 10, en yeni 5G yonga setini kullanacak birinci telefon olabilir. Bu gerçekleşmezse birinci telefonun Redmi K30i olması bekleniyor. Redmi Genel Yöneticisi ve Xiaomi Lider Yardımcısı Lu Weibing, MediaTek'in açıklamasını tekrarlayarak söylentileri haklı çıkardı.

Yeni 5G yonga setine Dimensity 820 ismi verilecek. Dimensity 1000+'ın isimlendirme şemasıyla birebir dizilişe sahip 800+ daha evvel duyulmuştu. Yeni yonga, yüksek performans artışı sunacak. TENAA listelemesi, CPU'nun Dimensity 800'de 2,0 GHz'den 2,6 GHz suratına kadar ulaşacağını gösteriyor.

İşte yeni 5G yonga setinin özellikleri:

Çin’in sertifika kurumu TENAA, daha evvel de farklı telefonların özelliklerini paylaşmıştı. Xiaomi, OPPO, Samsung üzere firmaların farklı modellerinin özellikleri lansmanlarından evvel duyulmuştu. Söylentiler, MediaTek'in 2,6 GHz'de iki ana çekirdek, 2,2 GHz'de iki büyük ve 2,0 GHz'de dört küçük olan 2 + 2 + 4 CPU kurulumuna geçeceği tarafında. Şirket, büyük olasılıkla dört Cortex-A76 ve dört Cortex-A55 yapılandırmasına bağlı kalacak. Elbette bundan daha ziyadesi olabilir. Örneğin Dimensity 1000+ ,144 Hz ekran, düşük güç tasarrufu, geliştirilmiş 5G ve Wi-Fi 6 kontağı desteği ekledi.

Pazartesi günü yeni Dimensity yonga setinin tanıtılacak olmasından ötürü ve Lu Weibing'den gelen açıklama doğrultusunda Redmi'nin yeni 5G yonga setine sahip birinci telefonunu yahut telefonlarını yakında çıkarması bekleniyor. Birtakım kaynaklar “Qualcomm, Intel ve MediaTek üzere büyük markalar, 5G’nin üç büyük öncüsü olacak” tabirini kullansa da ileriki günlerde Apple ve Samsung üzere teknoloji devlerinin kendi 5G yongalarını üretip üretmeyeceğini birlikte göreceğiz.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.