Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Messenger Room, WhatsApp’ın Beta Sürümünde Ortaya Çıktı

0 24

WhatsApp üzerinden artık küme imajlı aramaların destekleneceği geçtiğimiz birkaç aydır gündemi meşgul etmekte. Son gelen malumatlar doğrultusunda Facebook, Zoom'un pazar hissesine ortak olmak için yaptığı çalışmaları hızlandırmışa benziyor. Kelam verildiği üzere artık 'Messenger Rooms' isimli 50 bireye kadar küme görüşmelerinin sağlanabileceği manzaralı konuşma eklentisi WhatsApp üzerinde görüntülenmeye başladı.

WABetaInfo'ya nazaran, WhatsApp'in Android ve IOS beta sürümlerinde aramalarınızı Messenger Room'a yönlendirecek kısa yollar görüntülenmeye başladı. Kullanıcılar bu kısa yolları kullanarak direkt biçimde bir tatbikten başkasına geçebilecek.

Şu an için bu özellik yalnızca birtakım kullanıcılar ve devletler için tasarrufa açık, yani kendi WhatsApp sürümünüzü beta sürümüne geçirseniz bile şu noktada Messenger Room özelliğinden faydalanamayabilirsiniz.

Gayrı Facebook pratiklerine da gelecek

Facebook, birinci olarak Messenger Room pratiğinden bahsettiğinde bu tatbikin, Facebook Messenger, Instagram, WhatsApp ve Portal üzerine entegre edilebileceğini duyurmuştu ve yeni gelen bu malumatlar ile Facebook'un işin WhatsApp ayağında hiç vakit kaybetmeye niyeti olmadığını anlıyoruz. Şayet testler beklenildiği üzere sonuçlanırsa kısa bir devranda bütün WhatsApp kullanıcılarının bu özelliğe erişmesi bekleniyor.

Messenger Room, rakipleri olan Zoom, Teams yahut Meet üzere pratikler ile birebir mantıkta çalışıyor. Kullanıcılar bir Facebook hesapları olmasa dahi ilişkiler aracılığı ile görüşmelere katılabiliyor. Başkaca Facebook, yapılacak görüşmelerin sanal altyapıları için de büyük destek sağlayacak.

Hepimizin mecburen konutlarımızda kaldığımız ve manzaralı konuşmanın daha büyük bir ehemmiyet taşıdğı bu periyotta WhatsApp, kendi içinde Messenger Room kullanılmadan yapılacak olan imajlı görüşmeler için de yenilikler üzerinde çalışmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde yapılan güncelleme ile artık WhatsApp içerisinde de 8 şahsa kadar manzaralı küme görüşmeleri yapılabiliyor. Bunun yanı sıra Google'da kendi görüntü görüşme pratikleri için geliştirmelerine devam ediyor.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.