Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Metal Gear Solid Sineması İçin Konsept Manzaralar Paylaşıldı

0 26

Kong: Kafatası Adası üzere sinemalardan tanıdığımız başarılı direktör Jordan Vogt-Roberts, uzun bir müddettir Hideo Kojima efsanesi olan Metal Gear Solid’in sinema uyarlaması üzerinde çalışıyor. Sineması 2014’ten beri çekmeye çalışan direktör, şimdi sinema hakkında somut bir adım atabilmiş değil. Tekrar de Metal Gear Solid hayranlarının çok seveceği kimi konsept dizaynları paylaştı. 

Sinema için mütemadi paylaşımlar yapan Vogt-Roberts, son olarak Metal Gear REX’in konsept dizaynlarını içeren bir tweet paylaştı. Başkaca Gray Fox’un Cyborg Ninja’ya dönüştükten sonra hareketli konsept dizaynını gösteren bir görüntü da paylaşan direktör, uzun bir müddet geçmesine karşın hala dört gözle sineması bekleyen hayranları da son nokta bahtiyar etti.

Sinema ne durumda?

Sinema hakkında yapılan tüm açıklamalar büyük bir yavaşlık halinde devam ediyor. Yapılan son açıklama, birkaç ay evvel senaryonun taslak haline geldiği duyurusuydu. Başkaca Star Wars’un son sinemalarında gördüğümüz Oscar Isaac’in Metal Gear Solid sinemasında Solid Snake oynamaya ilgi duyduğunu öğrenmiştik. 

Daha evvel sinemanın adaptasyon süreci hakkında konuşan Vogt-Roberts, Metal Gear Solid’in yetişkin içerikli bir sinema olması gerektiğini ve Hideo Kojima’nın oyunundaki etkiyi korumak istediğini söylemişti. 

Uzun metrajlı olarak gelebilir

Vogt Roberts, daha evvel yaptığı açıklamalarda oyunun uzun metrajlı bir sinema olarak gelmesi için bir yol bulduğunu da açıklamıştı. “Açıkçası yalnızca bir hikaye anlatmak neredeyse imkansız. Bu oyunun tam olarak ne meale geldiğini fark etmeniz lazım” formunda açıklama yapan direktör, Metal Gear Solid sineması hakkında son radde heyecanlı görünüyor. 

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.