Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Micron, Yeni 2210 ve 2300 SSD’lerinin Tanıtımını Yaptı

0 23

SSD donanımı, günümüzde bilgisayarların olmazsa olmaz modüllerinden bir tanesi olarak biliniyor. Performans avantajları ve gün geçtikçe çeşitli firmalar tarafından tanıtılan yeni modellerle birlikte satın alınabilirliklerinin de artmasıyla bu kesimlerin bedeli de anlaşılıyor. Bu bahiste faaliyet gösteren şirketlerin başında gelen Micron da eser yelpazesini genişleterek kullandığı gelişmiş teknolojilerle muvaffakiyetini kanıtlamak istiyor.

Micron, bugün internet sitesinden yaptığı yeni bir duyuruyla iki modelini daha kullanıcıların beğenisine sundu. TLC teknolojisiyle donatılan 2300 ve QLC teknolojisi kullanılarak üretilen 2210 modellerini tanıtan firma, bu mevzudaki tezini da böylece güçlendirmiş oldu.

Micron 2300 SSD özellikleri:

Micron firması tarafından yapılan duyuruda ince ve hafif olmasına karşın 'güçlü' olarak nitelendirilen 2300 SSD’nin, pratikleri sürdürmek için gereken gücü ve yoğunluğu, kompakt form ve güç tasarrufu özellikleriyle birleştirdiği söyleniyor. Uyarlanabilir güç idaresi, daha uzun pil ömrü ve isteğe bağlı performansıyla kullanıcıları şad etmeye programlanan eser, bunların yanında daha çokça depolama özgürlüğü vadediyor. 2 TB’lık kapasiteye kadar çıkabilen eserin gayrı seçenekleriyse 1 TB, 512 GB ve 256 GB olarak sıralanıyor.

Micron 2210 SSD özellikleri:

QLC teknolojisiyle tasarlanan bu SSD, 2 TB’a kadar çıkan kapasitesiyle ağır data trafiği için tasarlanmış görünüyor. Yüksek yoğunluklu ve düşük maliyetli olmasıyla bilinen QLC mimarisine ek olarak dinamik yazma hızlandırma, akıllı güç verimliliği ve gelişmiş güvenlik özellikleriyle tanıtılan eserin bunlara ek olarak uçtan uca done himayesi ve güç kaybı sinyal desteği içerdiği söyleniyor.

Şu an için her iki SSD’nin de hazır olduğunu aktaran şirket, fiyatlandırma konusunda şimdi net bir malumat vermiş değil. Şimdilik eserlerin maliyetinin ne olduğu sır üzere saklansa da birtakım kaynaklar tarafından münhasıran 2210 modelinin epey elverişli fiyat etiketiyle piyasaya sürüleceği söyleniyor. Yakında Micron tarafından yapılacak yeni açıklamayla başlardaki sorular yanıtlanacak üzere görünüyor.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.