Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Microsoft Edge’in Mini Sörf Oyunu Tüm Kullanıcılara Açıldı

0 17

Microsoft, Microsoft Edge tarayıcısında epeyce kolay lakin bağımlılık yaratan saklı bir sörf oyununu kullanıcılara sundu. İlk olarak geçen yıl kasım ayında Microsoft Edge'in önizleme sürümünün parçası olarak tanıtılan oyun, artık Microsoft’un yeni Chromium tabanlı tarayıcısında tüm kullanıcılar tarafından oynanabiliyor.

Microsoft Edge'in sürpriz yumurta olarak gelen saklı oyunu, şirketin 1991 yılında Windows için sunduğu Cümbüş Paketi 3'ün bir kesimi olarak piyasaya sürülen klasik bir oyun olan SkiFree'ye çok benziyor. Tarayıcı üzerinden oynanan mini sörf oyunu, Chrome'daki dinozor oyununun bilakis çevrimiçi yahut çevrimdışı olarak oynanabiliyor.

Microsoft Edge'in mini sörf oyunu nasıl oynanır?

Mini sörf oyununa Microsoft Edge'in adres çubuğuna edge://surf/ yazarak erişebilirsiniz. Sahife açıldığında sağ üst taraftaki üç çizgiye tıklayarak ayarlar kısmından seçebileceğiniz Sörf Yapalım, Vakit Denemesi ve Zik Zak isimli üç oyun modundan birini seçebiliyorsunuz. Klavye ve mouse desteği olan oyun başkaca touch pad ve denetim cihazıyla da çalışıyor.

Sörf Yapalım, manilerden ve peşinizden gelen bir krakenden kaçmanız gereken sonsuz bir mod. Hengam Denemesi, isminden da anlaşılacağı üzere süratli olmanız gereken bir mod ve zamanı kısaltmak, süratli rotalar bulmak için coin toplayabiliyorsunuz. Zik Zak modu tahminen de en güçlükle olanı, zira süratli bir formda yan değiştirerek pürüzlerin arasından geçmeye çalışıyorsunuz.

Microsoft, oyundaki nesneleri daha rahat görebilmeniz için kutularla vurgulayan yüksek görünürlük modu ve oyuna alışabilmeniz için suratınızı yavaşlatan azaltılmış sürat modu ekledi. Bu modlara da yeniden oyunun ayarlar menüsünden erişebilirsiniz.

Microsoft Edge'in sörf oyunu için yayınlanan medya:

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.