Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Microsoft Flight Simulator’den Yeni Ekran Imajları

0 21

ABD merkezli teknoloji devi Microsoft'un uzun soluklu simülasyon oyunu girişimlerinden bir tanesi olan “Flight Simulator“, yeni imalatıyla simülatör meraklılarını ziyadesiyle heyecanlandırıyor. Geçtiğimiz devirlerde de olduğu üzere Microsoft bir kere daha, yeni Flight Simulator'den imajlar paylaştı ve heyecanı daha da artırdı.

Microsoft, geçtiğimiz devirlerde yayınladığı ekran imajlarında daha çok yeryüzü dokularına ve simülasyonun genel grafik kalitesine değinmişti. Gelgelelim bu kere, tüm havacılık tutkunlarını kendine hayran bırakacak imgeler paylaşan Microsoft, Flight Simulator'deki bulut kütlelerinin ve uçuşlarını gece yapacak olan sanal pilotların nelerle karşılaşacağını gözler önüne seriyor.

Microsoft Flight Simulator, bu defa gümbür gümbür geliyor

Microsoft, geçtiğimiz yıllarda da çeşitli Flight Simulator sürümleriyle havacılık tutkunlarının önüne çıktı. Fakat simülasyonun eski sürümleri, havacıları yeteri kadar tatmin etmemişti. Velev sanal kaptanlar, Flight Simulator'ü her mealde daha güzel hale getirebilmek için üçüncü taraf geliştiricilerin ek paketlerini satın alıyorlar ve tonla para harcıyorlardı. Ama Flight Simulator'ün yeni sürümü, hiçbir ek pakete gerek bırakmayacak üzere görünüyor.

Pek çok havacılık tutkununun favorisi, hiç elbet gece uçuşları. Zira bilhassa de iniş ve kalkış sırasında görebileceğiniz kent manzaraları, kişisi pilot olmak için hafiften gaza getirmiyor değil. Microsoft da sanal pilotların gece uçuşlarını ne kadar sevdiğinin farkında olarak tezli bir çalışma yapmış ve gecenin karanlığındaki yeryüzü dokuları, hiçbir Flight Simulator'de olmadığı kadar düzgün görünüyor.

Microsoft, önümüzdeki devirlerde piyasaya süreceği Microsoft Flight Simulator ile havacılık tutkunlarına benzersiz bir deneyim sunmayı amaçlıyor. Aslına bakacak olursak Microsoft'un yeni Flight Simulator'den paylaştığı ekran manzaraları de bunun bir göstergesi.

Microsoft, tek başına yapılacak uçuşların yanı sıra çevrimiçi uçuşlara da imkan sağlayacak. Havacılık tutkunları, bu simülasyon oyununda genel sunuculara girebilecekleri üzere yalnızca arkadaşlarıyla oluşturacakları sunucularda da sefalı bir uçuş deneyimi yaşayabilecekler. Ayrıyeten dileyenler, kuracakları lobilerde kendi havacılık kurallarını oluşturabilecekler. Tüm bu özelliklere sahip olacak Flight Simulator, 2020 yılı içinde piyasaya sürülecek.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.