Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Microsoft Flight Simulator’ın Gizli Beta Tarihi Açıklandı

0 25

Microsoft Flight Simulator üzerindeki çalışmalar tüm süratiyle devam ediyor. Hangi platformlarla koordinasyonlu olacağı daha duyurulmayan simülatör için saklı beta sürümünün Windows PC kullanıcıları için makbul olacağını söyleyelim. 

Kullanıcıların birinci deneyimlerini gerçekleştireceği örtük beta sürümü, Asobo Studios tarafından geliştiriliyor. Beta sürümünde kullanılacak olan sanal uçak Boeing 747-8i olarak kayıtlara geçti. Bu sanal uçak, dünyaca ünlü Boeing uçak şirketinin paydaşlığıyla yapıldı. Bunun nisan ayında eklenen Airbus 320’den daha küçük olduğunu ve tek motorlu yapısıyla dikkat çektiğini söyleyebiliriz. 

Microsoft Flight Simulator, devasa bir data bloğuyla eş devirli olarak çalışacak:

Microsoft Flight Simulator, Microsoft tarafından geliştirilen en eski programlardan birinin yenilenmiş bir hâli. Programın içindeki detaylar, doğrudan Bing’deki 2 petabayt'tan daha büyük, devasa data bloğundan çekiliyor. Kelam edilen bu done sunucusunun eş devirli olarak uydu imajları sunabildiği belirtelim. Sunucunun direkt olguları hava yollarından çektiğini varsayıyoruz. Gerçekten canlı olarak irtibat sağlayıp hava trafiği hakkında malumat alışverişinde bulunması, simülatörün kalite ve yeterliliğini saptayacak yanda. 

Simülatör üzerinde çalışırken bu veritabanından datalar işlenecek. Kullanan insaninsa eş devirli olarak gerçek yerküre hava trafiğinin içinde olabileceğini ekleyelim. Zati bu kadar ağır bir iş yükünün altından kalkabilecek veritabanının 2 petabayt olacağını kestirmek çok güçlükle görünmüyor. Çok kullanıcılı sistemi destekleyecek olan bu simülatör, sanal ve gerçek yerkürenin birleşmesinden oluşarak en gerçekçi ve etkileşimi yüksek simülatör olacak.

Microsoft Flight Simulator için şimdi kesin bir çıkış tarihi yok. Simülatörün hangi platformlar için geleceğini de bilmiyoruz ama beklentilerimiz, Windows PC ve Xbox One platformlarına çıkacağı cephesinde.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.