Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Microsoft Swiftkey’in iOS Sürümüne Türkçe Lisan Desteği Geldi

0 13

Birinci kere 2008 yılında piyasaya sürülen ve aradan geçen uzun devranda on milyonlarca kullanıcıya ulaşan üçüncü parti klavye pratiği SwiftKey, bu başarısıyla Microsoft’un radarına girmişti. 2016 yılında 250 milyon dolar karşılığında ABD’li teknoloji devinin bünyesine geçen platform, geçtiğimiz mayıs ayında yayınlanan güncellemenin akabinde ise Microsoft SwiftKey ismini almıştı.

Detaylarına buradan ulaşabileceğiniz güncelleme ile logosu ve tasarımı değişen Microsoft SwiftKey, birebir devirde Emoji 12.0 desteğine de kavuşmuştu. Microsoft, dün gece Apple App Store'da SwiftKey için yeni bir güncelleme daha yayınladı. 2.7.9 Sürümü, tanınan klavye tatbikine Türkçe dahil 400 yeni lisan desteği getirdi. Böylelikle SwiftKey’in desteklediği lisanların sayısı 600’ü geçmiş oldu.

Microsoft SwiftKey'e 400 yeni lisan desteği geldi

Güncelleme ayrıyeten yeni bir tek elle tasarruf modunu da içeriyor. Yeni mod, kullanıcıların külliyen tek elle yazması için tasarlanmış, genişliği nispeten azaltılmış bir klavyeye erişmelerini sağlıyor. Klavyenizin sol alt taraftaki emoji tuşuna uzun basarak, tek el modunu aktifleştirebilirsiniz. 

Microsoft SwiftKey’i indirmeyi düşünen okuyucularımız için uygulamayı nasıl kullanacaklarını da kısaca anlatalım. Uygulamayı App Store’dan indirip, açtıktan sonra telefon ayarlarından klavyeye tam erişim müsaadesi vermeniz isteniyor. Akabinde tatbike geri dönüp, “Language” kısmından kullanmak istediğiniz lisanı seçiyorsunuz. (Büyük ihtimalle Türkçe lisan desteği zati otomatik olarak tanımlanacaktır).

Ek olarak, size sunulan fiyatsız klavye temaları arasından seçim yapabileceğinizi yahut kendi klavye temanızı tasarlayabileceğinizi de söylemeden geçmeyelim. Sizin için değerli sözcükleri, tabirleri ve emojileri öğrenen Microsoft SwiftKey, böylelikle yazma stilinizi kavrıyor ve size daha akıllıca otomatik düzeltme ve iddia imkanı sağlıyor. Microsoft SwiftKey tatbikinin yeni iOS sürümünü buradan indirebilirsiniz. 

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.