Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Microsoft Teams, İndirme Sayısında Slack’e Fark Attı

0 32

Birçok iş bölgesi çalışanı işe gitmek mekanına konuttan bilgisayarla çalışmayı tercih ediyor. Bununla birlikte, tüm yerkürede tesirini gösteren koronavirüs salgını da birçok insanı evden çalışmak zorunda bıraktı. Durum bu halde olunca da ofis pratikleri çok sık kullanılmaya başlandı. Bir vadedir devam eden Microsoft Teams ve Slack yarışması de bu biçimde tekrar alevlendi.

En çok kullanılan ofis tatbikleri olan Slack ve Microsoft Teams, koronavirüs salgını sürecinde kullanıcıları sayılarını bir oldukça arttırdı. Microsoft'un başarılı ofis pratiği Microsoft Teams, son yayınlanan finansal raporlara nazaran 40 milyon olan kullanıcı sayısını 75 milyona çıkarmayı başardı. Satya Nadella tarafından yayınlanan son çeyrek raporları, koronavirüsün Microsoft'a olan olumlu tesirini açıkça gözler önüne seriyor.

Slack kullanıcı sayısını ekimden beri güncellemiyor:

Slack ise geçtiğimiz yılın ekim ayından beri kullanıcı datalarını güncellemiş değil. Son yapılan açıklamada şirketin salgın öncesinde günlük 12 milyon faal kullanıcısı bulunuyordu. Koronavirüs sırasında Slack'in yüzde 350 kadar büyüme gösterdiği söyleniyordu lakin Slack koronavirüs salgınında çok ziyade istediğini elde edemedi. Bunun temel nedeni ise, Slack'te manzaralı konuşma özelliğinin bulunmaması diyebiliriz.

Slack CEO'su indirme konusunda yanlış malumat verdi:

Slack CEO'su Stewart Butterfield bahisle ilgi yaptığı açıklamalarda, Teams'in yalnızca Microsoft 365 ile birlikte kullanıldığını belirtti. Butterfield, kendi kullanıcılarının büyük bir kısmının mobil kullanıcısı olduğunu ve bu meydanda Teams'ten çok daha yüksek tasarruf nispetlerine sahip olduklarını da aktardı. Google Play Store indirmeleri göz önüne alındığında ise Butterfield'ın söylediklerinin akıllıca olmadığı anlaşıldı.

Slack CEO'su mobil ortamda daha çokça kullanıcıları olduğunu belirtse de, rakamlar aynı şeyi söylemiyor. Microsoft Teams'in 50 milyondan çokça indirmesi bulunurken birebir sayı Slack için yalnızca 10 milyon. Başkaca Teams'in puanının Slack'e nazaran daha ziyade olması da göze çarpıyor. 

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.