Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Minecraft Dungeons, eShop’ta En Çok Satan Oyun Oldu

0 12

10. yılını kutlayan Minecraft'ın yeni oyunu Minecraft Dungeons, geçtiğimiz mayıs ayında piyasaya sürülmüştü. Bugün Minecraft Dungeons, Animal Crossing'in uzun soluklu birinciliğine son vererek Nintendo'nun çevrimiçi mağazası eShop'ta en çok satan oyun olmuş oldu.

Minecraft Dungeons'ın bu kadar kısa sürede dünya çapında büyük muvaffakiyet sağlayan Animal Crossing'i tahtından edebilmesi büyük bir muvaffakiyet olarak kabul ediliyor. Minecraft'ın ayrıyeten şu an iki oyunu, eShop'ta en çok satan birinci beşte birebir anda bulunuyor. Bir numara sırayı Minecraft Dungeons alırken Minecraft'ın standart versiyonu da listeye beşinci sıradan giriyor. 

Minecraft Dungeons nasıl bir oyun?

Birinci alfa sürümünün çıkışından bu yana 10 yılı arkada bırakan Minecraft, bugüne kadar en geniş oyuncu kitlesine sahip olan oyunlardan biri. Minecraft'ın kişisel 'blok' yapısını koruyan bu oyunda olağan Minecraft'tan farklı olan şeyler de var. Minecraft Dungeons'ta yeniden bildiğimiz bloklardan oluşan yerkürede, blok kahramanlarımızla tehlikeli zindanlarda macera dolu bir yolculuğa çıkıyoruz.

Diablo stili, karakterlere tepeden baktığımız bir oynayışa sahip Dungeons, ayrıyeten yüksek ölçüde rol yapma ögesine de sahip. Ayrıyeten tek başınıza oyun oynamaktan pek hoşlanan biri değilseniz Minecraft Dungeons'ı velev mahallî bir ağda arkadaşlarınızla, isterseniz de çevrimiçi olarak başka oyuncularla oynayabiliyorsunuz. Oyunun ana hikâyesini bitirdikten sonra da gayrı oyuncularla Adventure (Macera) ve Apocalypse (Kıyamet) zorluk modlarında uğraş edebiliyorsunuz.

Her ne kadar Minecraft Dungeons'ta inşa etme mekanikleri bulunmasa da klasik Minecraft görünümünü; hoş bir hikâye, sihir ve zindanlarla birleştiren bu oyun 19,99 dolar fiyat etiketiyle satılıyor. Oyunun devletimizdeki satış fiyatıysa Microsoft Store'da 56,25 TL. Minecraft Dungeons'ın Hero Edition'nına sahip olmak isterseniz de bu versiyon 85 TL'den satılıyor. Minecraft Dungeons, 'zindan' temalı oyun hayranlarının bütün beklentilerini karşılayamasa da arkadaşlarla yahut yalnız olarak sefalı vakit geçirmek için kaliteli bir oyun olarak önümüze çıkıyor.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.