Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Minecraft Dungeons PlayStation, Xbox ve PC’de Yayınlandı

0 17

Microsoft'un sahibi olduğu Mojang tarafından geliştirilen yeni aksiyon RPG oyunu Minecraft Dungeons bugün itibarıyla yayınlandı. Ayrıca oyunun Minecraft dünyasına 3. taraf perspektif kamera açısıyla bakacağımız izometrik yapısını ve oynanış mekaniklerini, sinematik sahnelerle birlikte ortaya koyan lansman fragmanı da yayınlandı.

Yeni Minecraft oyunu, piksellerden bir yerküre inşa ettiğimiz klasik oyundan epey farklı bir şekilde önümüze çıkıyor. Bağımsız bir oyun olarak gelen Minecraft Dungeons, yepyeni oyunla benzeri karakter modellerine sahip olsa da zanaat (crafting), kaynak yekuna ve inşa etme üzere mekanikler bulunmuyor.

Minecraft Dungeons, klasik Minecraft deneyiminden bağımsız bir oyun

Minecraft Dungeons'ta rastgele oluşturulmuş zindanlarda iskeletler ve Creepers üzere yakından tanıdıkları düşmanlara karşı izometrik bir bakış açısıyla savaşıyorsunuz. Ayrıca düşmanların yanı sıra bulmaca ve tuzaklarla savaş etmek zorundasınız. Minecraft Dungeons'ı çoğu aksiyon RPG oyunundan ayıran şey; oyuncuların çok sayıda silah ve zırhı kullanabiliyor olması.

Zindanlarda tek başınıza veya dört oyuncuya kadar çevrimiçi olarak arkadaşlarınızla birlikte savaş edebiliyorsunuz. Yaratıklara karşı yakın dövüş silahlarını kullanabiliyor, menzilli hücumlar yapabiliyor ya da ağır zırhlarla tank rolünü üstlenebiliyorsunuz. Karakterinizi kişiselleştirebiliyor ve yıkıcı şahsi taarruzlar için şahsi eşyaların, silahların ve büyülerinin kilidini açabiliyorsunuz. Ayrıca köylüleri makûs Arch-Illager'dan kurtarmak için kaynaklarla dolu seviyeleri keşfediyorsunuz.

Minecraft Dungeons Xbox One, PS4, PC ve Nintendo Switch'te piyasaya sürülmesinin yanı sıra konsollar ve PC için Xbox Game Pass'te de yayınlandı. Oyunun şimdi duyurulmamış DLC'leriyle ilgili ortaya çıkan detaylara buradan ulaşabilirsiniz. Microsoft, Minecraft Dungeons'a platformlar arası destek geleceğini de doğruladı.

Minecraft Dungeons fragmanı:

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.