Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Minecraft’a PAC-MAN’i Getiren DLC Eklendi

0 20

Birçok kişinin hayatında yan edinmeyi başarmış oyunlardan biri olan PAC-MAN, çıkışının 40. yılını kutluyor. Adeta efsane hâline gelen oyunu onurlandırmak hedefiyle birtakım etkinlikler düzenlendi. Bu aktiflik sahiplerinden biri de Minecraft. Mojang, PAC-MAN'in çıkışının 40. yılına hususî olarak bir DLC hazırladı. Gelin lafı uzatmadan bu DLC'nin detaylarına bakalım.

Minecraft mağazasından ulaşılabilecek DLC, PAC-MAN hasreti yaşayanlar için ilaç üzere gelecek. DLC'nin içerisinde bulunan labirent düzenleme fonksiyonu sayesinde kullanıcılar kendi labirentlerini inşa ederek sefalı vakit geçirebilecek. DLC'nin kullanıcılara sundukları bununla da sonlu kalmıyor. Kendi başınıza yahut arkadaşlarınızla birlikte tamamlayabileceğiniz 10 aşama bulunuyor. 

Minecraft'ın paylaştığı görüntü:

PAC-MAN hasretini Minecraft deneyimiyle gidermek için teğe bir olan DLC'ye buradan ulaşabilirsiniz. DLC, oyun içinde alışveriş ünitesi olarak kabul edilen Minecraft Coins'lerle satın alınıyor. DLC'yi satın almak isteyen Minecraft kullanıcıları, 1.340 Minecraft Coin karşılığında DLC'yi oyuna ekleyebilir. Minecraft Coins'lere de bir ölçü fiyat karşılığında sahip olabilirsiniz.

Minecraft'ın DLC açıklamasında belirttiği metinse şu halde: “Efsanevi arcade klasiği PAC-MAN Minecraft'a geliyor! İnanılmaz 3D labirent çılgınlığıyla yolunuzu WAKA-WAKA'layın. 10 zorlayıcı kısımda yüksek skorlar için arkadaşlarınızla savaş edin yahut kendi labirentinizi inşa edin. Lazer ve TNT üzere güçlendiricilerin kilidini açmak için çokça puanlar toplayın. Inky, Pinky, Blinky, Clyde ve… Dikkat ettiğinizden emin olun!” 

PAC-MAN'in 40. yılına hususî aktiflik düzenleyen sadece Minecraft değil, BANDAI NAMCO ve Amazon Games de oyunun yıl dönümünü kutlamak gayesiyle bir araya geldi. Twitch aracılığıyla oynanan PAC-MAN LIVE STUDIO isimli oyun da haziran ayından itibaren piyasada olacak. PAC-MAN LIVE STUDIO ile birlikte kullanıcıları çok farklı bir oyun deneyimi bekliyor.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.