Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Minecraft’ın En Büyük Kent Haritası Yeni Güncelleme Alacak

0 20

Çıktığı günden beri her gün istisnasız milyonlarca kişi tarafından oynanan Minecraft, birçok süper projeyi görmemizi sağlayan bir platform haline dönüştü. Bugüne kadar oyunda birebir ölçekli kentler, kurgusal birçok harita gördük; velev oyunda gezegenimiz Yerküre bile birebir ölçekli olarak oluşturulmaya başladı.

Minecraft’taki büyük girişimlerden birisi olan Greenfield girişimiyse önümüzdeki günlerde orijinal bir boyut kazanacak. Haritayı geliştiren ekip, girişimin yeni versiyonuyla Minecraft yerküresine eklenecek kısımlardan ufak bir kısmını ekran manzarası halinde paylaştı.

Yeni güncellemeyle harita daha da büyüyecek:

Yukarıdaki ekran manzarasında görebildiğiniz üzere Greenfield haritası, sahiden de hayli büyük bir harita ve süper bir formda tasarlanmış durumda. O denli ki şu anda resmi görüntülediğiniz ekrana biraz daha uzaktan bakarsanız imajın alışılagelmiş bir kent imgesinden farksız olduğunu görebilirsiniz.

Pekala nedir bu Greenfield girişimi? Minecraft’taki en büyük kenti görmemizi sağlayan girişim, 2011’in ağustos ayında bir küme tarafından geliştirilmeye başladı. Günümüzde yekunda 1 kurucu, 4 başkan ve 5 süpervizör tarafından yönetilen ekibin hazırladığı harita, bugüne kadar tam 11 başka güncelleme aldı.

Şu anda son olarak 0.5.2 sürümünün oyuncular tarafından oynanabildiği Greenfield haritası, 1:1 ölçekli olarak tasarlanıyor. Yani haritadaki her bir blok bir metrekareyi tabir ediyor. Binaenaleyh haritada yürüyüşe çıktığınızda gerçek bir kentte yürüyormuşsunuz üzere hissediyorsunuz.

Greenfield haritası içinde çok büyük gökdelenlerin mahal aldığı bir kent merkezi, yol, muhit yolu, demiryolu ve metro ağları, banliyölerin yan aldığı birkaç mahalle ve endüstriyel meydanlar bulunuyor. Ayrıyeten harita içerisinde ekip tarafından gizlenmiş birçok da easter egg bulunuyor. Şayet yıllardır geliştirilen bu haritayı şu anki haliyle görmek istiyorsanız, bu temasa tıklayarak haritayı fiyatsız olarak indirebilirsiniz.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.