Makalecin - Güncel Blog Yazıları

MIUI 12’ye Yeni Ekran Imajı Alma Özelliği Geldi (Video)

0 14

Çinli teknoloji şirketi Xiaomi, akıllı telefonlarında kullanılan MUIU arayüzünün yeni sürümü olan MIUI 12’yi geçtiğimiz ay tanıtmıştı. MIUI 12; Muhteşem Duvar Kağıtları, navigasyon hareketleri ve yeni animasyonlar üzere birçok yeni özelliği kullanıcılara sunuyor. 

Xiaomi, MIUI 12’yi tanıttıktan sonra arayüzün örtük bir beta sürümünü yayınlamıştı. Gizli beta sürümünün her güncellemesinde kullanıcıların önüne yeni özellikler çıkıyor. Güncellemelerle gelen yeni özellikler arasında Kamera tatbikinde hareketle gezinme desteği ve Magic Clone üzere özellikler de yan alıyor. 

MIUI 12’nin örtülü beta sürümünde yeni bir özellik daha ortaya çıktı. MIUI 12’nin 20.5.25 sürümünde ortaya çıkan ekran manzarası alma özelliği, telefonun ekranındaki imgenin yalnızca bir kısmının ekran manzarasının alınmasını sağlıyor. 

MIUI 12’nin yeni özelliği, ekranın bir kısmında dikdörtgen formunda ekran manzarası almayı sağlamanın yanında daire biçiminde yahut kullanıcının ekrana çizeceği bir formun içinde ekran imajı alınmasına müsaade veriyor. 

MIUI 12’nin yeni ekran manzarası alma özelliğini canlı hale getirildiğinde ekranın sağ üst tarafında bulunan üç seçenekten hangi halla ekran imajı alınacağı kullanıcı tarafından seçilebiliyor. Ekranın altında çıkan dört seçenekse alınan ekran imajının kaydedilmesi, paylaşılması ve yine ekran manzarası almak üzere özellikleri sunuyor. 

Şu anda MIUI 12’nin 20.5.25 sürümünü kullanabilen kullanıcılar, MIUI 12’nin yeni ekran imajı alma özelliğini de kullanabilirler. Özelliğe bütün Xiaomi kullanıcılarının ulaşması için MIUI 12’nin halka açık sürümünün yayınlanması gerekiyor. Gelgelelim MIUI 12, bir vade daha saklı beta sürümünde kalacak görünüyor. 

MIUI 12'nin yeni ekran imajı alma özelliğinin görüntüsü:

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.