Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Mortal Kombat 11’de Tanınan Karakterler Neden Yok?

0 18

Mortal Kombat 11, serinin piksel piksel ekranlardan çağdaş cihazlara olan yolculuğundaki son imalat olmuştu. Oyunun yeni genişleme paketi Aftermath ile birlikte yeni karakterleri hikayede görmüş olduk. Bu karakterler arasında Fujin, RoboCop ve Sheeva taraf alıyordu. 

Serinin hayranları ise daha farklı karakterleri görmek istiyordu. Mileena üzere karakterlerin neden oyunda olmadıklarını açıklamak ise NetherRealm’den Ed Boon’a kaldı. Boon’un hayli beğenilen bir açıklaması var. 

Karakter rotasyonu kıymetli

Game Informer’a konuşan Boon, yaptığı açıklamada neden Fujin’in oyuna eklendiği sorusuna da karşılık verdi. Oyunun yaratıcılarından biri olan Ed Boon, seriye sonradan atanmış bir başkan değil. Velev Noob Saibot’un ismindeki Noob, Boon’un isminin tersten yazılmış halidir. Yani karakterlere de oyuna da en hakim isimlerden biri kendisi.

Yıllar içinde çeşitli seviyelere gelmiş 80 Mortal Kombat karakteri oluşturduklarını söyleyen Boon, Fujin’i eklemelerinin nedeni olarak karakterin uzun vakittir oyunlarda mekan almamış olmasını gösterdi. 

“Eğer yalnızca Mileena, Kitana, Jade, Scorpion, Sub-Zero, Rain, bu bildiğimiz karakterleri yapmış olsaydık bir vade sonra sıkıcı hale gelirdik diye düşünüyorum” diyen Boon, durumun altında yatan sebebi sıradanlaşmaktan uzaklaşmak olarak gösterdi. Yapımcıya nazaran “karakterlerin dinlenmesine müsaade vermek”, onları gelecekte ek paketlerde ya da yeni oyunlarda görmenin heyecanını da artırıyor. 

Gelecekte eski dostlara kavuşabiliriz

Boon bu kararı oyunun takımını farklı tutmak olarak açıklıyor ve bunun hem oyun hem de hayranlar için yeterli olduğunu savunuyor. NetherRealm geliştiricileri de bu sayede karakter için akıllarına gelen yaratıcı fikirleri kullanabilme talihi bulmuş oldu. 

Saf bu durum, gelecekte Reptile ve Mileena üzere karakterleri görmeyeceğimiz mealine gelmiyor. Mortal Kombat 11’in yeni ek paketleri şimdi açıklanmadı. Aftermath ise 26 Mayıs’tan sonra oyunculara açılacak. 

Mortal Kombat şu anda bilgisayar, PlayStation 4, Google Stadia, Nintendo Switch ve Microsoft Xbox One üzerinden oynanabiliyor. Siz oyunu oynadınız mı? Yeni eklenecek karakterler hakkında ne düşünüyorsunuz?

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.