Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Moto E’nin Moto E LE İsminde Yeni Bir Versiyonu Ortaya Çıktı

0 22

Artık Lenovo bünyesi altında akıllı telefon üretmeye devam eden Motorola, dün Moto G Fast ve Moto E isimli bu yıl içinde çıkacak olan iki yeni akıllı telefonunu tanıtmıştı. Orta segment özelliklere sahip olması ve düşük fiyat etiketiyle dikkat çeken bu iki telefona, bugün ortaya çıkan 'render' manzaralarının akabinde Moto E LE isimli üçüncü bir telefon eklenecekmiş üzere duruyor.

Ortaya çıkan haberlere nazaran Moto E LE, dün duyurulan Moto E'nin ABD merkezli Verizon Wireless firması için yine düzenlenmiş hâli olacak. 'Rebadging' olarak isimlendirilen bu sürece aslında hepimiz aşinayız. Yurt dışında farklı bir isimle duyurulan bir telefonun, devletimize gelirken isim ve kimi küçük tasarımsal değişikliklere uğraması tam da bu hikayeye bir örnek olarak düşünülebilir.

Moto E LE'nin ortaya çıkan render imgeleri:

Moto E LE'nin tasarımsal özelliklerine bakacak olursak ön kamera, 'su damlası' halinde bir çentikle ekranın üst tarafına yerleştirilmiş durumda. Lakin telefonun üst kısmında, ekran gövde orantısı genişletilmeye çalışılsa da telefonun alt kısmına çok büyük bir çentik yerleştirildiği görülebiliyor. Telefonun art kısmında ise birbirinden başka yerleştirilmiş ikili kamera tasarımı bizleri karşılıyor. Ana kamera üstte yan alırken altta flash sensörüyle birlikte 2. kamera mekan alıyor. Başkaca telefonun gerisinde bulunan meşhur Motorola logosu parmak izi okuyucu olarak çalışıyor.

Şu an Moto E LE'nin ortaya çıkan render imajlarında yalnızca bir renk seçeneği görülüyor ancak telefon hakkında daha ziyade haber ortaya çıktıkça vesair renk seçeneklerinin de açıklanacağı düşünülüyor. Verizon Wireless şirketinin done tabanından elde edilen öteki haberlere nazaran Moto E LE, Snapdragon 632 işlemcisine, HD+ ekrana ve 3550 mAh bedelinde bir bataryaya sahip olacak. Başkaca Moto E LE, 159.77 milimetre uzunluğa, 76.25 milimetre genişliğe ve 8.65 milimetre kalınlığa sahip olurken, Android 10 işletim sistemi ile satışa sunulacak. Moto E6 Plus'ın devamı olacağı düşünülen Moto E LE'nin çıkış tarihi hakkındaki detaylarınsa bu ay içerisinde ortaya çıkması bekleniyor.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.