Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Moto G7 Power’a Android 10 Güncellemesi Geliyor

0 19

Motorola, bir süredir telefonlarına yazılım desteği sağlamak konusunda sorunlu vakitler yaşıyor. Android 10 güncellemesini kullanıcılarına en geç sunan şirketlerden biri olan Motorola, ahir tekrar güncelleme konusunda bir ivme yakalamışa benziyor. Geçen ay itibarıyla katlanabilir modelleri Razr dâhil birçok telefonuna Android 10'u getirmeye başlayan şirket, Moto G7 Power modellerine de Android 10'u getirmeyi başardı.

Android 10, Motorola'nın G serisi telefonlarına gelmeye başladı lakin Motorola bu mevzu hakkında hiçbir resmi açıklamada bulunmadı. Brezilya'da bulunan birtakım Moto G7 Power kullanıcıları, Motorola şimdi bir açıklama yapmadan Android 10 güncellemeleri almaya başladı. 

Motorola, Android 10 güncellemesini sessiz sedasız getirdi:

Bir Moto G7 Power kullanıcısının Reddit üzerinden paylaştığı ekran imajına nazaran tam 21 gün evvel Android 10 güncellemesi telefonuna ulaşmış ve Motorola şimdi bu mevzuyla alakalı hiçbir açıklama yapmamıştı. Bugün Motorola Brezilya'nın Twitter hesabı üzerinden nisan ayı güvenlik yamalarıyla bir arada Android 10 güncellemesinin geliştirilmesinin geçen hafta tamamlandığı bildirildi ancak hâlâ Motorola'nın resmi güncelleme panelinde, bu güncellemeyle alakalı resmi yayınlanma tarihi yahut rastgele bir detay bulunmuyor. 

Motorola Brezilya'nın Twitter hesabından yapılan açıklamalara göre Android 10 güncellemesini birinci olarak Brezilya'daki Moto G7 Power kullanıcıları alacak. Başka ortamlarda bulunan Moto G7 Power kullanıcılarının bu güncellemeyi ne devir alacağı hakkında bir açıklamaysa henüzyapılmadı. Ayrıyeten bir öbür tweet'te Motorola, G serisinin giriş modeli olan Moto G7 Play'e de Android 10 güncellemesinin geleceğini duyurdu. Bu yeni Android 10 güncellemelerinin resmi olarak tüm ortamlara ne devir geleceğininse önümüzdeki günlerde Motorola tarafından açıklanması bekleniyor.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.