Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Motorola Edge+’ın Göz Yaşartan DXOMARK Sonuçları

0 10

Motorola'nın yeni amiral gemisi telefonu Motorola Edge+, geçtiğimiz haftalarda tanıtılmış ve satışa çıkartılmıştı. Telefon, 1.000 dolarlık yüksek fiyatıyla ve Qualcomm Snapdragon 865 işlemcisiyle epeyce ziyade tartışma yaratmıştı. Geçtiğimiz günlerde Motorola Edge+'ın 108 MP çözünürlüğündeki ana kamerasına yapılan testler, bir epey olumlu sonuçlandı.

Motorola Edge+'ın özelliklerinden kısaca bahsedecek olursak telefon, Qualcomm Snapdragon 865 işlemciyle geliyor ve bu işlemciye 12 GB RAM eşlik ediyor. 108 MP + 16 MP + 8 MP halinde üçlü art kamerakurulumu bulunan Edge+'ta 25 MP çözünürlüğünde bir ön kamera ve 6,7 inç Full HD+ OLEDekran bulunuyor. Son olarak da Edge+, 5.000 mAh kıymetinde bir bataryaya ve 5G desteğine sahip olarak önümüze çıkıyor.

Motorola Edge+'ın DXOMARK kamera testi sonuçları:

Motorola Edge+'ın 108 MP'lik geniş açılı ana kamerasının yanı sıra, 3x kıymetinde yakınlaştırma sunan bir lensi ve ultra geniş açı kamerası bulunuyor. Motorola Edge+'ın bu ana kamerası, DXOMARK testinde genel olarak 113 puanlık bir skor elde etti. Bu puan her ne kadar bu kamerayı aktüel en güzel 10 kamera arasına sokmasa da Edge+ bu puanla 2019 yılının en yeterli kamera performanslarını gösteren Galaxy S10+ ve OnePlus 7T Pro üzere modellerin önüne geçmiş oldu.

Fotoğraf kategorisinde Edge+'ın ana kamerası ve geniş açı lensi 119 puan aldı. Bu iki lens, şık renk nispetlerine sahip detaylı görüntülerle ve düşük parazitlenmeyle güzel bir performans göstermiş oldu gelgelelim Edge+'ın bu kategoride daha çokça puan almasını engelleyen telefoto lensiydi. 8 MP'lik telefoto lens, birçok senaryoda manzara sertliğini çok çabuk kaybetti. 

Görüntü kategorisiyse Edge+'ın 101 puan alarak Galaxy S10+, OnePlus 7T Pro, Galaxy S20 Ultra ve iPhone Pro Max modellerini arkada bıraktığı kategori oldu. 108 MP'lik kameranın kendini gösterdiği 4K/30 FPS videolar, epeyce ziyade detay içeriyordu. Velev düşük ışık görüntü çekimleriyle bu 108 MP'lik kamera, parazitlenme seviyesini iPhone 11 Pro Max'in altında tutmayı başardı. 

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.