Makalecin - Güncel Blog Yazıları

MSI, AMD İşlemcili Yeni Bilgisayarını Sessiz Sedasız Duyurdu

0 20

Son haftalarda Intel’e nazaran daha münasebetli fiyatlı olan AMD’nin işlemcileri, yeni dizüstü bilgisayarlarda da bölge edinmeye başladı. O denli ki artık kimi dizüstü bilgisayarların donanım kısmı AMD işlemci ve grafik kartlarıyla bizi karşıladı. Doğal bu da Intel’in dizüstü bilgisayarlardaki kararına büyük bir darbe vurdu.

Lakin o denli görünüyor ki AMD, gelecekte çok daha çokça dizüstü bilgisayarda da bölge edinecek. Son olarak bugün MSI, yeni AMD işlemci kullanan dizüstü bilgisayarını tanıttı. Üstelik MSI’ın bugün tanıttığı model daha evvel Intel’in 10. nesil işlemcisiyle piyasaya sürülmüştü.

MSI'ın yeni AMD işlemcili dizüstü bilgisayarı:

MSI, bugün sessiz bir formda geçtiğimiz yaz piyasaya sürdüğü 14 inçlik bilgisayarını AMD işlemciyle tanıttı. Şirket, ‘MSI Asrî 14 B4MW' ismiyle tanıttığı bilgisayarda bu defa Intel’in 10. nesil Comet Lake U serisi işlemcisi mahalline AMD’nin Ryzen 7 4000U işlemcisine taraf verdi.

Saf yeni modelde değişen tek şey işlemci değildi. Modelin Intel işlemcili versiyonu 32 GB DDR RAM’e kadar destek veriyordu. Ama Ryzen 7 4000U işlemciye sahip bu model, 64 GB DDR4 RAM’e kadar destek verebiliyor. Bununla birlikte grafik kartı kısmında da farklılık bulunuyor.

Daha evvelki model Intel UHD, NVIDIA GeForce MX330 yahut GeForce MX350 ekran kartlarıyla piyasaya sürülmüşken yeni model, AMD’nin Radeon Vega grafik kartlarıyla piyasaya sürülecek. Yeni modelde grafik kartı, RAM desteği ve işlemci dışında rastgele bir değişiklik olmayacak.

MSI Çağdaş 14 B4MW, 14 inçlik 1920 x 1080 çözünürlüklü bir ekrana sahip. Bilgisayar, 4K çözünürlükte 30 Hz tazeleme suratını destekleyen bir HDMI girişine ve 720p kamerayla birlikte geliyor. Sadece 1,3 kilogram olan bu bilgisayarın AMD işlemcili fiyatı hakkında şimdi resmi bir açıklama yok.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.