Makalecin - Güncel Blog Yazıları

MSI, Yeni Oyuncu Monitörü Optix MAG274R’ı Duyurdu

0 18

MSI'ın yeni duyurduğu Optix MAG274R monitör, bilhassa eSpor oyuncuları için şahsi olarak tasarlandı. MSI'ın en yeni IPS panel teknolojisine sahip olan Optix MAG274R, 27 inçlik 1920x1080p çözünürlükte bir ekrana ve 144 Hz yenileme suratına sahip olarak geliyor. Yüksek yenileme suratı ve gelişmiş IPS teknolojisi ile bu monitör, oyunculara en güzel ekran kalitesini ve en pürüzsüz oyun deneyimini sunmayı planlıyor.

Optix MAG274R üzerinde kullanılan IPS panel sayesinde monitör, daha geniş görüş açılarına minimum seviyede renk geçişi ile ulaşabiliyor. Ayrıyeten kullanılan IPS panel, otomatik olarak ekran renklerini ve parlaklığı en güzel halde optimize ederek oldukça temiz ve imaj kalitesi yüksek bir oyun deneyimi yaşamanızı sağlıyor. 

Optix MAG274R, FreeSync Premium ile bir arada geliyor

Optix MAG274R, 1920×1080 çözünürlükteki ekranı ve AMD'nin FreeSync Premium hizmeti ile eSpor için epeyce münâsib bir biçimde piyasa çıkıyor. Ayrıyeten Full HD ekran kalitesine ve 'Dinamik Yenileme Suratı' teknolojisi ile bu monitör, hem HDR tasarrufu destekliyor hem de 'Ekran Yırtılması' üzere monitörlerde görülen mümkün sıkıntıları külliyen ortadan kaldırıyor. Optix MAG274R'ın HDR desteğiyle birlikte, daha geniş bir renk yelpazesi ve daha canlı renkler ile birlikte imajlar daha berrak ve anlaşılır bir hâl almış oluyor. MSI'ın bu monitör ile eSpor pazarını hedeflediğini söylemiştik ve Optix MAG274R tam da bu maksada yönelik olarak 144 Hz yenileme suratına ve 1 ms kıymetinde bir gecikmeye sahip. Bu pahalar de Optix MAG274R'ın performansının, birincil şahıs nişancı ve yarış simülasyonu üzere yüksek sürat ve detay gerektiren oyunlarda uygunca ön plana çıkmasını sağlıyor.

MSI ışıklandırma olarak da monitörün ardına yerleştirdikleri yumuşak ambiyans ışıklarına sahip olan kendi teknolojileri Mystic Light'ı tercih etmiş. Ayrıca Mystic Light'ın renkleri oyuncunun kendi sisteminin rengine koordinasyonlu olacak biçimde değiştirilebiliyor ve bu ışıklar monitör üzerinde hareket eden imgeyle interaktif bir biçimde hareket edebiliyor. İşin irtibat kısmında ise monitörün art kısmında, 2 adet HDMI ve 1 adet DisplayPort girişi, başkaca 1 adet USB-C, 1 adet USB-B ve 2 adet USB-A girişleri bulunuyor. Oyuncuları epey heyecanlandıran Optix MAG274R'ın, fiyatının ne kadar olacağı ve ne hengam satışa sunulacağı hakkında ise şimdi bir haber yok.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.