Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Müzisyenlere Kişisel Akıllı Telefon: OP-S CONCEPT

0 7

Akıllı telefon kesimi her geçen gün biraz daha gelişiyor ve piyasaya sürülen her yeni telefon, kişilerin hayatlarını biraz daha kolaylaştırıyor. Artık duyurulan şahsi bir akıllı telefon tasarımı ise müzisyenlerin hayatlarını önemli mealde kolaylaştırmayı vadediyor.

Madrid merkezli bir tasarım şirketi olan “Gris Design”, hafızanızdan kolay kolay silinmeyecek bir akıllı telefon geliştirdi. “OP-S CONCEPT” olarak isimlendirilen bu tasarım, bir akıllı telefon ile mini bir synthesizeri bir araya getiriyor. Yani müzisyenler, bu akıllı telefonu kullanarak enstrümanlarını ceplerinde taşıyabiliyorlar. Çift katmanlı bir cihaz olarak önümüze çıkan OP-S CONCEPT, seri üretime geçerse müzisyenlerin vazgeçilmezi olacak üzere görünüyor.

  • Not: Synthesizer, isim olarak sentezleyici mealine gelen bir müzik enstrümanı. Memleketimizde de tanınan olan synthesizer, tabiatta var olan ya da olmayan seslerin oluşturulması ya da düzenlenmesini sağlıyor.

Önünüzde müzisyenler için tasarlanan OP-S CONCEPT

OP-S CONCEPT, iki katmanlı bir yapıya sahip. İki katman üst üste yerleştirildiğinde alışılagelmiş bir akıllı telefon deneyimi yaşatan cihaz, ekranının altında mini bir synthesizer bulunduruyor. Bu sayede müzisyenler, geliştirici ekip tarafından kişisel olarak hazırlanmış bir yazılımı da kullanarak diledikleri her mekanda müzik yapabiliyorlar. Üstelik OP-S CONCEPT, 4 adet yüksek hassasiyetli mikrofon ve gelişmiş bir de hoparlöre sahip.

Gris Design tarafından hazırlanan OP-S CONCEPT, rastgele bir ses modülünün oluşturulması ya da mevcut ses kayıtlarının özgürce düzenlenebilmesini sağlıyor. Üstelik iki adet ses jackine sahip olan telefon, oluşturulan müziğin bir yandan kulaklık ya da hoparlöre, sair yandan da bilgisayara aktarılmasını sağlıyor. Müzisyenler, müzik yapmadıkları devir ise bu akıllı telefonu sıradan bir Android cihaz üzere kullanıyorlar.

Synthesizer özelliğine de sahip olan OP-S CONCEPT'in şimdi bilinmeyen onlarca özelliği var. Mesela tasarım görsellerine göre OP-S CONCEPT'te ön kamera bulunmuyor. Tasarımcıların bu hususta nasıl bir planının olduğu bilinmiyor. Fakat telefonun art kısmına baktığımız hengam bu cihazın üçlü kamera kurulumuna sahip olduğunu görüyoruz. Bu kamera kurulumunda taraf alan donanımın detayları da ne yazık ki bilinmiyor.

Gris Design'ın oluşturduğu akıllı telefon dizaynının gerçek bir eser haline gelip gelmeyeceği şu an için bilinmiyor. Lakin tasarım açısından tartışmalı da olsa bu türlü bir cihazın müzisyenleri mest edeceği aşikar. Bu çeşit dizaynlar, akıllı telefon bölümünün vakitle bambaşka bir noktaya ulaşabileceğinin bir göstergesi olarak kabul edilebilir.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.