Makalecin - Güncel Blog Yazıları

NASA tehlikeli bir gök taşının Dünya’ya yaklaştığını açıkladı!

0 20
ABONE OL

NASA Yerküre’ye yeni ve tehlikeli bir gök taşının yaklaştığını açıkladı. 163348 (2002 NN4) isimli göktaşı 250-570 metre çapa sahip ve önümüzdeki cuma günü Yerküre’ye yakın bir konumdan geçecek.

163348 isimli gök taşı, NASA’nın yaptığı açıklamaya nazaran 6 Hazıran Cuma günü Türkiye saati ile 06:20’de Yerküre ile en yakın konumuna gelecek.

Gök taşının Yerküre’ye yaklaşacağı ara Ay ile Yerküre arasındaki uzaklığın 13 katı kadar olacağı için 11.1km/sn sürate sahip olan asteroidin Yerküre’ye çarpmasının çok muhtemel olduğu düşünülmüyor.

Bilim kişilerinin gök taşını tehlikeli olarak görmelerinin nedeni ise Yerküre’nin yörüngesiyle kesişmesi. Bu nedenle potansiyel tehlike olarak nitelendiriliyor.

2002’de keşfedilen bu gök taşı, Güneş etrafındaki bir tipini 300 günde tamamlıyor.

Bilim kişileri milyonda bir görünen gezegen keşfetti!

TechExplorist’in haberine nazaran, Canterbury Üniversitesinde vazifeli bilim kişileri, “Süper-Dünya” olarak nitelendirilen gezegeni, çekimsel mikro mercekleme tekniğiyle keşfetti. Çalışmanın ayrıntıları “The Astronomical Journal” mecmuasında yayımlandı. 

Yerküre’den büyük, Neptün’den küçük kütleye sahip OGLE-2018-BLG-0677 isimli gezegenin yıldızına, Venüs’ün Güneş’e aralığından uzak, Dünya’nınkinden yakın olduğu söz edildi.

OGLE-2018-BLG-0677’nin yıldızının kütlesinin Güneş’ten daha küçük olduğu, gezegende bir yılın 617 gün sürdüğü belirtildi.

Birinci defa 2018 yılında Şili’deki bir teleskopla gözlemlenen gezegenin, sonrasında tekrar Şili, Avustralya ve Güney Afrika’da her 15 dakikada bir 100 milyon yıldızdan gelen ışığı ölçümleme kapasitesine sahip üç özdeş teleskopla belirlendiği kaydedildi.

Araştırma ekibinin önderi Dr. Herrera Martin, yörüngesi ve büyüklüğünün Yerküre’ye benzemesi nedeniyle gezegeni, epeyce nadir bir keşif olarak nitelendirdi.

UFO imgeleri Pentagon tarafından yayınladı!

2020 yılı ile birlikte pek çok farklı vakalara mesken sahipliği yaparken, artık de Amerikan Savunma Bakanlığı (Pentagon) tarafından UFO manzaraları yayınlandı.

Ortaya çıkan ve Pentagon tarafından yayınlanan imgelerden biri 2004, başkası ise 2015 yılında kaydedildi.

Pentagon tarafından paylaşılan bu iki görüntüyü daha evvel internette görmüştük.

Ama doğruluk hakkının ne olduğu her hengam soru işaretiydi ve bu nedenle de tartışmalara sebep veriyordu.

Pentagon sözcüsü Sue Gough, internette dolaşan bu medyaların gerçek olup olmadıklarına dair soruların giderilmesi gayesiyle paylaşıldıklarını ve görüntülerin hakikaten tanımlanamayan uçan obje (UFO) olduklarını belirtti.

Yapılan incelemelere nazaran Pentagon bu medyaların hassas haber içermediğini ve paylaşılmasında rastgele bir sorunun olmadığını açıklandı.

Astronot olmak için NASA’ya rekor sayıda müracaat yapıldı!

Amerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Ajansı’ndan (NASA) yapılan açıklamada 2024’e kadar yapılması planlanan insanlı Ay yolculuğu projesi olan Artemis’e, 12 binden ziyade kişinin başvurduğu belirtildi.

Açıklamada görüşlerine konum verilen NASA Başkanı Jim Bridenstine, “Artemis programıyla yeni bir uzay keşif çağına girdik. Amerikalıların bize katılmak için başvurduklarını görmek, bizi heyecanlandırıyor.” tabirlerini kullandı.

2 Mart’ta başlayan Artemis programı müracaatları 31 Mart’ta sona ermişti. Yeni astronot adaylarının 2021’in yaz aylarında açıklanması bekleniyor.

NASA, 1960’lardan bu yana astronot adayı olarak eğitilmek üzere 350 kişi seçmişti.

Güneş’in yörüngesinde üçgen formunda UFO görüldü!

NASA tarafından 13 Mart’ta kaydedilen Güneş imgesinde, UFO gözlemcileri üçgen hale sahip bir UFO gözlemledi. Ortaya çıkan imgenin ne olduğuna dair resmi bir açıklama şimdi yapılmadı.

İngiltere merkezli haber sitesi olan Express.co.uk’nin yaptığı haberde, UFO teorileriyle tanınan Scott Waring, NASA’nın 13 Mart’ta kaydettiği manzaralarda Güneş’in yörüngesinde bulunan üçgen halinde UFO gözlemlediğini açıkladı.

Scott Waring gözlemlediği UFO hakkında, “Güneş’in birtakım imgelerine bakıyordum ve aylar evvel keşfettiğim Siyah Üçgen’e daha yakından bakmaya karar verdim.

Nesne hala orada. Birtakım kişiler onun bir bir canlı imalatı değil, Güneş’teki karanlık bir nokta olduğunu söylemeye çalışıyorlar. Ancak bu Güneş UFO’nun gerisinde döndüğü için bu mümkün değil.

UFO yalnızca hafifçe sola ve bazen sağa hareket ediyor. Yani bu durumda, UFO yıldızın etrafında yörüngede durduğu mealine geliyor.

Dokuz aya kadar geri döndüm ve hala orada. Tahminen de her vakit oradaydı ve NASA yalnızca kimsenin Güneşimizin yörüngesinde Ay boyutlu bir uzay gemisi fark etmeyeceğini umuyordu.” açıklamalarını yaptı.

Şu an NASA tarafından resmi bir açıklama yapılmadı. Konuşulanların büsbütün sav olduğunu tekrar belirtelim.

NASA Mars’ın en net fotoğrafını paylaştı! Tam 1.8 milyar piksel…

NASA’nın Mars’ı araştıran cihazı olan Curiosity, yıllardır farklı keşiflere imza atıyor. 2017 yılında yaptıklarıyla uzayla ilgili değişik fotoğraflar ortaya çıkarmıştı. Artık de Mars’ın yüksek çözünürlüklü fotoğrafını çekmeyi başardı.

Curiosity, 24 Kasım – 1 Aralık 20019 tarihleri arasında kızıl gezegen Mars’ın bugüne kadar ki en net fotoğrafını çekti. Bu fotoğraf tam 1.8 milyar pikselden oluşuyor.

Ortaya çıkan fotoğraf, kara delik fotoğrafı üzere bir çok fotoğrafın iç içe birşleştirilmesinden oluşuyor.

Çekilen fotoğrafların bir araya getirilerek oluşturulduğu görsel, 1000’den ziyade fotoğrafın birleşiminden oluşuyor. 

Mars gezgininin Mast kamerası vesair bir ismiyle Mastcam, üzerinde bulunan telefoto lensi panoroma fotoğraflar oluşturmak için kullandı. 

Ortaya çıkan görsel orjinal haliyle tam 2.45 GB’lık boyuta sahip.

Argüman: Uzaylılar Koronavirüs nedeniyle Yerküre’yi terk ediyor!

2019 yılının sonlarında Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan Koronavirüs, binlerce kişiye bulaştı. Ortaya çıkan virüs, komplo teorisyenlerini harekete geçirmeye başladı.

Virüs hakkında ortaya atılan savlardan sonra, artık de uzaylılar ve virüs arasında ilişkiler kurulmaya başlandı. Bu tezlerin sahibi UFO ve uzaylılar hakkında enteresan tezler açıklayan Scott Waring oldu.

Scott Waring, uzaylıların, Koronavirüs nedeniyle Yerküre’den uzaklaştıklarını ve bunun sonucunda da daha çokça UFO görebileceğimizi açıkladı.

Bu argümanlar, Scott Waring’in Memleketler arası Uzay İstasyonu (ISS) yakınlarında bilinmeyen bir aracın göründüğünü ortaya atmasıyla gelişti.

Waring, görüklerini ET Database isimli blogundan paylaşırken, NASA’nın canlı yayınından hadiseleri takip ettiğini ve tuhaf bir nesneyi gördüğünü açıkladı.

Cismin devirle Yerküre’den uzaklaşması sonucunda Koronavirüs salgınını savlarına ekleyerek, uzaylıların salgın nedeniyle Yerküre’yi terk etmeye başladıklarını ortaya attı.

Bilim kişilerini şaşırtan keşif! Jüpiter’de su bulundu…

ABD Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi’nin (NASA) uzaya gönderdiği ve 5 Temmuz 2016 yılında Jüpiter’in yörüngesine giren kişisiz uzay aracı Juno, bu tarih itibariyle çalışmalarını sürdürüyor.

Nature Astronomy mecmuasında paylaşılan son araştırmalara nazaran, Juno Jüpiter’in ekvator nahiyesinde bulunan atmosferin moleküllerinde yüzde 25 orantısında su tespit etti.

NASA’nın 1995 yılında gerçekleştirdiği Galileo, Jüpiter’in Güneşe kıyasla kuru olduğunu öne sürmüştü.

Ortaya çıkanlar sonrasında ; gezegenin su bulundurmasıyla ilgili olarak, tespit edilen birinci datalar olarak kayıtlara geçti.

Yapılan Güneş ve Jüpiter kıyaslamasının likit su olarak değil, oksijen ve hidrojen temelli olduğunun altını çizelim.

Arizona’da UFO donanması görüldü!

Express.co.uk isimli İngiltere merkezli internet sitesinin yaptığı haberde ortaya çıkan UFO imajlarının 2016 yılının Ağustos ayında gerçekleştiği belirtildi.

Yayınlanan iki dakikalık medyada üç adet ışığın gök yüzünde üçgen biçiminde konumlandığı görülüyor. Bu noktada komplo teoricileri ortaya çıkan manzaranın uzaylıların donanması olduğunu belirtti.

Değişik teorileri ile ünlenen UFO teorisyeni Scott Waring imgelerle ilgili olarak, “Şimdi bu olağanüstü bir manzara. UFO’lar gökyüzünde bir filo oluşturmak için tek tek görünüyor. Muhtemelen bir yeraltı uzaylı üssünden geliyorlardı.

UFO’ların uygun bir misyonu olmayabileceğini sav etti. Üçgen form formunda oldukları için askeri bir hedef güdüyor olabilirler. ABD ordusu bile jetlerini yalnız uçuşa göndermiyor.” dedi.

ABD ellerinde zımnî UFO medyaları olduğunu açıkladı!

İnternet çağının ortaya çıkması ve uygunca gelişmesiyle birlikte neredeyse her gün yeni bir UFO savı ortaya atılıyor. Bu tezlerin büyük bir kısmı asılsız ve yalan olsa da kimileri gerçeklik taşıyabiliyor.

ABD Donanması, 2004 yılındaki UFO vakası ile ilgili saklı haberlere ve manzaralara sahip olduğunu, velev bu bâtın içeriklerin ortaya çıkması halinde ulusal güvenliği tehdit edeceğinin de altını çizdiler.

ABD Donanması’nın, Haber Özgürlüğü Yasası nedeniyle bu bilgiyi kamuoyuna açıkladığı gelen malumatlar arasında.

2004 yılında ne olmuştu?

USS Nimitz uçak gemisinde bulunan donanma pilotları 2004 yılında, havada garip bir nesneyle karşılaştılar. Bu obje ile ilgili birtakım imajlar ortaya çıkmıştı.

Araştırmacı Christian Lambright, Haber Özgürlüğü Yasası kapsamında hikaye hakkında ek malumat istemesiyle birlikte, Donanma İstihbarat Teşkilatı (ONI) Top Secret (gizli bilgi) olarak sınıflandırılan UFO içeriklerine sahip olduğunu açıkladı.

New York Times 2017 Aralık ayında donanma pilotlarının UFO ile karşılaştığı 1 dakikalık medya yayınlamıştı.

İngiliz astronot uzaylıların varlığını açıkladı!

1991 yılında SSCB’nin modüler uzay istasyonu Mir’e giden ve İngiltere’nin uzaya çıkan birinci astronotu olma ünvanının sahibi olan Helen Sharman uzaylıların varlığını kabul etti.

İngiliz basınında büyük yankı yaratan açıklamalarda, Sharman Yerküre dışı ömrün katiyen var olduğunu ama bildiğimiz yaşama nazaran farklı elementlerden olmuş olabileceğini tez etti.

Observer Magazine’de konuşan Helen Sharman, elementler arasındaki bu fark nedeniyle Yerküre dışı varlıkların bizim haberimiz dışında gezegenimizde olabileceğini açıkladı.

 Bu varlıkların karbon ve nitrojen tabanlı olma ihtimalinin altınız çizen 56 yaşındaki Sharman, “Şu an burada olmaları olası ve biz onları öylece göremeyiz.” dedi.

NASA’nın yeni gezegen arayan uydusu piramitlerin nasıl yapıldığını keşfetmiş olabilir!

Yerküre ve uzay hakkında mütemadi yeni şeyler araştıran NASA, TESS(öte gezegen arayan uydu) sayesinde, bu sefer Mısırlıların piramitleri nasıl yaptığına dair yeni ipuçları buldu. Araştırmacılar bu ipuçlarını bugüne kadar görmedikleri için şaşkınlık içerisindeler.

Thuban yıldızı olarak da bilinen Alpha Draconis, Yerküre’nin dönüş eksenini içerisindeki kuzey kutbuna en yakın olan Kuzey Yıldız’ı olduğu belirtildi.

Bu yıldızın ünü 4 bin 700 yıl önceye kadar dayanıyor. En eski Mısır piramitlerinin inşa edilmesinde değerli bir rolünün olduğu ortaya çıktı.

Pennsylvania’daki Villanova Üniversitesi’nden Angela Kochoska yaptığı açıklamalarda, “Bunu nasıl kaçırdık? Tutulmalar kısa, yalnızca altı saat sürüyor, bu nedenle mekana dayalı gözlemler onları kolay kolay kaçırabiliyor. Ve yıldız çok parlak olduğu için, NASA’nın Kepler gözlemcisindeki dedektörleri gölgelemiş olabilir, bu da tutulmaları görmemizi engelliyor.

TESS Yerküre’den 270 ışık yılı uzakta olan Thuban yıldızını izliyor ve bu sayede araştırmacılar bu keşfe vardı. Yıldızın 27 gün boyunca parlaklığındaki değişimlerin izlenmesi sonucunda detaylar ortaya çıktı.

Anrik Mısırlılar, Thuban yıldızını kutup yıldızı olarak kabul ediyordu. Bu yıldızın aslında çift yıldız olduğu ortaya çıktı.

4 bin 700 yıl evvel Mısırlılar, Thuban yıldızını kutup yıldızı olarak kabul ettikleri için, yapılan piramitler de buna nazaran tasarlandı.Araştırmacılar piramitlerin Thuban yıldızına nazaran hizalanarak yapıldığı düşünülüyor.

Antarktika’da ürpertici keşif! Google Earth’te bulundu…

Google Earth üzerinden bir kullanıcının gizemli buluşu görenlere hayrete düşürüyor. Antarktika’da bulunan gizemli yapı hakkında şimdi yetkililerden resmi bir açıklama gelmedi.

YouTube kullanıcısı olan Sandra Elena Andrade, Google Earth üzerinden bulduğu gizemli keşfi YouTube üzerinden de paylaştı. Büyük bir buz tabakasının erimesiyle ortaya çıkan yapının ne olduğu şimdi bilinmiyor.

İzlediğiniz görüntüde da gördüğünüz üzere Antarktika’da bulunan keşif düşmüş bir uçan daireyi ya da UFO’yu andırıyor.

Google Earth üzeinden görebileceğiniz yapının, doğal olmadığı aşikar. Antarktika’nın çok geniş buzullarla kaplı olduğunu düşündüğümüzde, kıtada neler bulunabileceği ve buzulların altında neler olabileceği büyük merak konusu.

SpaceX canlı yayınında UFO görüldü!

Tesla ve SpaceX’in sahibi Elon Musk, enteresan girişimlere hayat veren bir isim. Yeni girişimlerinden biri olan Starlink için kargo roketi gönderdiği sırada canlı yayında UFO gözlemlendi.

Starlink, uydular aracılığı ile yüksek internet suratı sağlamayı amaçlayan bir girişim. Yerküre’nin etrafına dizilecek uydular sayesinde internet suratını arttırmak ve erişimin kısıtlı olduğu ortamlardaki badireyi gidermek üzerine planlandı.

Bu girişimin uydularını yörüngeye taşımak için gönderilen SpaceX kargo roketi geçtiğimiz kasım ayında ateşlendi ve bu olan canlı yayınla aktarıldı. Canlı yayın sırasında birçok kişinin göremediği bir detay artık ortaya çıktı ve yabancı forumlarda ziyadesiyle konuşulmaya başlandı.

Disclose Screen ‘The Grimreefar’ isimli YouTube kanalının ortaya çıkardıklarına nazaran SpaceX’in bu yayınında UFO görüldü.

Şu an için SpaceX tarafından yapılan bir açıklama yok. Ancak medyayı izlediğiniz hengam işaretli sahadan büyük bir nesnenin geçtiğini görebilirsiniz. 

Uzaylıların varlığını kabul eden astronottan yeni açıklamalar!

Uzun devrandır gündeme gelen uzaylı mevzusuyla ilgili yeni bir açıklama daha geldi. Açıklamayı farklı şey kılan ise, eski bir ABD astronotu olması. Yani bu sefer uzaylı açıklamaları, uzaya nitekim gidip, orada üç gün kalan Michael Collins’ten geliyor.

Uzun hengam evvel Twitter üzerinden “Uzaylılar var mı?” sorusuna “Evet” karşılığı veren Collins, bu sefer de ilgi çekecek yanıtlar verdi.

Collins’e Yerküre dışındaki ömrü aramak için ya da daha farklı bir gezegene yerleşmek için yeni bir uçağın dizayn edilip edilmemesi hakkında sorular soruldu.

Apollo 11 gazisi, her iki seçeneğinde bir biri içerisinde kontaklı olduğunu ve bu nedenle de olabileceği cihetinde karşılık verdi.

Collins, Twitter üzerinden gelen soruya şu biçimde yanıt verdi: Hepsini, hem hayatı hem de bölgesi ortaya çıkarabilecek bir yolculuk olan Outward Bound (ABD’deki deneysel eğitim merkezlerinin genel adı) olarak düşünüyorum. “Sonuç olarak, yaşanacak bir mahal en son gaye olabilir, ama burada bulunan hayat formlarına bağlı olabilir.

Bu karşılığın akabinde Twitter kullanıcıları da Collins’e yanıt vermeye başladılar ve aralarındaki diyalog büyüdü.

Astronotun tweetine cevaben Mark Johnstone şunları söyledi: “Başka hayat belirtileri bulmak, Yerküre’den ayrılmak zorunda olmadığımızdan daha kolay olacak ya da daha kolay olmalı. Arayı öteki güneş sistemlerine seyahat etme kabiliyetini geliştirip geliştiremeyeceğimiz sorusunu cevaplamak çetin.” dedi.

Marco Thompson ise karşılık olarak, “İyi soru. Keşif ve inovasyon yoluyla, Yerküre’den bağımsız bir yerleşme arayacağız; madencilik ve vesair yerküre dışı faaliyetler çok yararlıdır. Lakin kainatın gayrı bölgelerinde hayat bulmak, anıtsal bir keşif olurdu ve topluluğu değiştirirdi.” tabirlerini kullandı.

Twitter kullanıcısı Kai Noeske başkaca şunları söyledi: “Fiziğin gayrı gök cisimlerini yerleştirmemize müsaade vereceğini sanmıyorum. Yaşamak için bir yan son maksat olabilir, fakat burada bulunan hayat formlarına bağlı olabilir.”

Michael Collins, Apollo 11 astronotu “Ancak Yerküre’den uzak bir ömür bulmak insanlık tarihinin en kıymetli anı olacaktır. “Yaşamın bir kezden ziyade bağımsız olarak oluştuğunu, binaenaleyh Kozmosun bununla dolu olduğundan emin olurduk; biz yalnız değiliz.” dedi.

Mars’ta NASA aracının yakınında bulunan keşif şaşkınlık yaratıyor!

Son vakitlerde güzelden düzgüne yükselen UFO ve uzaylılar hakkındaki dedikodulara bir yenisi daha eklendi. Dedikodulara nazaran NASA’nın Marsa gönderdiği araç, nokta altında gizlenen uzaylıların sığınak girişini keşfetti!

UFO ve uzaylılar hakkındaki çarpıcı açıklamalarıyla tanınan Scott C. Waring ortaya yeni bir sav daha attı.

Yeni teze nazaran Mars’ın yüzeyinde mahal altına girilen bir geçit buldu.

Bu tezin yanında birde, imgeyi kaydeden NASA aracının yakınında, bölge altı girişini açan mekanik kol bulunduğunu söyledi.

Waring’in yaptığı bu açıklamaya katılanlar olduğu kadar, karşı çıkanlar da var. Sizce Waring’in söyledikleri hakikat mu? Sahiden Mars’ta uzaylılar olabilir mi?

NASA’nın 1991’de paylaştığı Ay fotoğrafında UFO ortaya çıktı!

Son vakitlerde uzaylılar ve ufolarla ilgili git gide artan söylentilere bir yenisi daha eklendi.

1984 yılında uzaya fırlatılan ve Milletlerarası Uzay İstasyonunun imalat aşamasında görevlendirilen Discovery Uzay Mekiği’nin çektiği bir fotoğrafta UFO olduğu söylentileri ortaya çıktı.

UFO gözlemcisi Scott Waring’in açıklamasında, “NASA arşiv fotoğraflarını araştırıyordum ve Shuttle Keşif’in bu hoş Ay fotoğrafını gördüm. O hengam bir şey bulacağımı düşünmedim, yalnızca şık bir fotoğraf olduğunu düşündüm. 

Büyüttüm ve otomatik odaklanmaya başladım ve olağanüstü bir şey buldum. Fotoğrafın sağ alt zaviyesinde siyah şimşek UFO vardı. Daha evvel bu halde bir UFO görmedim. Ve yeniden de, orada, NASA’nın web sitesinde yeryüzündeki gün batımı bulutlarının üstünde duruyordu.

Bu, yerküreyi izleyen akıllı uzaylıların varlığının yüzde 100 kanıtıdır. Astronotlar muhtemelen fotoğrafı çektiklerinde UFO’yu bile görmediler. UFO, Güney Amerika’nın 138 mil (222km) yörüngesinde duruyor.” tabirlerine değindi. Görsellerden gördüğümüz kadarıyla, bir cisim olduğu akıllıca, gelgelelim UFO olup olmadığı hakkında resmi bir açıklama yapılmadı.

Van’da UFO görüldü argümanı tartışma yarattı!

Van’da ve Gümüşhane’nin Torul kazasına bağlı Yücebelen köyündeki Minarlı Yaylası’nda görülen birçok kişinin UFO (tanımlanamayan uçan nesne) sandığı ışık huzmesinin, Rusya’nın Astrahan kentindeki Kapustin Yar uzay üssünden fırlatılan bir Rus balistik füzesi olduğu anlaşıldı.

Lokal medyada yan alan haberlerde, Ural Dağları ortamı ve İdil Nehri muhitinde Perşembe gecesi görülen ışık huzmesi, lokal sakinler tarafından UFO sanılmıştı.

Lakin bu cismin, Rusya Savunma Bakanlığı tarafından görüntüsü yayınlanan Kapustin Yar nahiyesinden deneme emelli fırlatılan Topol-M modeli kıtalararası balistik füzesi olduğu anlaşıldı.

RUSYA SAVUNMA BAKANLIĞI’NDAN AÇIKLAMA GELDİ

Füze denemesi ile ilgili Rusya Savunma Bakanlığı’nın yaptığı resmi açıklamada, “Bakanlık, 28 Kasım 2019’da Astrakhan kesimindeki Kapustin Yar meydanından bir Topol kıtalararası balistik füzesini test etti. Füze, Kazakistan’ın Sary-Shagan alanında simüle edilmiş bir maksadı vurdu” denilmişti. Bakanlığın yayınladığı imajlarda, gökyüzüne atılan füzenin bulutların arasından kayboluşu gözüküyor.

ABD’li profesör Mars’ta böcek buldu! Birinci uzaylı ırk keşfedildi…

ABD’li entamolog William Romoser yaptığı uzun vadeli araştırmalar sonucunda Mars’ta böcekler bulduğunu açıkladı. Yani Mars’ta uzaylı ırk keşfetti.

Profesör “Mars’ta ömür vardı ve olmaya da devam edecek.” formunda bir açıklama yaptı. Daha sonrasında ise açıklama Ohio Üniversitesi tarafından geri çekildi.

Profesör, Mars’taki böceklerle ilgili çevik süzülme ve uçma üzere özellikler bulunduğunu söyledi.

Kendi fikrine nazaran bu buluşun Nobel Armağanı seviyesinde olduğunu ve keşfini desteklemek için NASA’nın Curiosity aracı tarafından çekilen fotoğrafları gösterdi.

Fotoğraflarda görülen cisimlerin böceklere benzediğini söylemek mümkün, keşfi yapan Romoser; böceklerin karın, bacak, baş, toraks ve velev gözlerinin görülebildiğini argüman ediyor.

Şimdi netlik kazanmayan bu araştırmadaki açıklamanın, üniversite tarafından neden geri çekildiği hakkında ise net bir malumat yok. 

Tez: Uzaylılar nükleer silahlarımızla oynuyor!

Birleşik Krallık merkezli Daily Star gazetesinin haberine nazaran, ABD’de bulunan yerküre dışı varlıkları araştırma öbeği olan Paradigma’nın kurucusu Stephen Bassett uzaylılarla ilgili yeni bir argüman ortaya attı!

Bassett, uzaylıların yerkürede bulunan nükleer silahları istedikleri üzere açıp kapayabildiklerini açıkladı.

Bu kadar güçlü olan ırkın, tehdit olarak değil nükleer silahlanmaya karşı olduklarını ve “Biz kişilere, nükleer silahlardan neden kurtulmak istemiyorsunuz?” demek istediklerini belirtti.

Başkaca Bassett, ABD hükümetinin; uzaylıların ortaya çıktığı sırada Memleketler arası Uzay İstasyonu’nun yayınını kapattırdığını da belirtti.

NASA paylaştı! Güneş’in yanında uzay gemisi var!

Yerkürenin en büyük gizemlerinden biri olan UFO’lar ve uzaylılar hakkında her geçen gün yeni bir gelişme yaşanıyor.

Aslında bunlara gelişme değil dedikodu desek daha yanlışsız olacaktır. Zira rastgele resmi bir kurumdan net bir haber şimdi yayınlanmadı.

Artık ortaya atılan savlara nazaran Güneş’in yanında bir uzay gemisi bulunuyor. Bu argümanın sahibi ise UFO bilirkişisi Scott C Waring isimli kişi.

Waring yaptığı açıklamada, “NASA’nın yayınladığı Güneş fotoğraflarına bakarken, süper bir orantıya sahip yeni cisim keşfettim.” 

“Bu cisim doğal olamayacak kadar hoş bir simetriye sahip. Boyut olarak neredeyse Ay büyüklğünde. Güneş’in muhitinde daha evvel bilinmeyen öteki cisimlerde keşfettim. Tahminen bu uzay gemileri Güneş’i inceliyor.” dedi.

Nesneyi yakından gören pilotlardan biri olan David Fravor ise, UFO kasetlerinin kayboldğunu ancak bunun bilinmeyen adamlar yüzünden  değil, kasetlerin üzerine mütemadi farklı kayıtların yapılması nedeniyle olduğunu belirtti.

Kaldırılan yasağın akabinde donanma, görülen UFO detaylarını anlattı!

Popular Mechanics isimli mecmuanın yanınladıklarına nazaran, 2004 yılında ortaya çıkan UFO imgeleriyle ilgili donanmadan açıklama geldi.

Ortaya çıkanlara nazaran vakaların akabinde kim olduğu bilinmeyen bireylerin keydedilen doneleri topladığını açıklandı.

2004 yılının Kasım ayında, Güney Kaliforniya Sahili’nden yaklaşık olarak 150 kilometre uzakta donanma kruvazörü, gökyüzündeki bir cisimden yayılan radar sinyalleri tespit etmişti. Bu sinyaller bilinen rastgele bir uçağın siyanlleriyle eşleşmedi.

Donanma tarafından yollanan bir savaş uçağı bu nesnenin manzarasını çekmeyi başarmıştı.

2017 yılında bu imgelerin yayın yasağı kaldırıldı. Artık de o sırada yaşanan gelişmeler bir bir ortaya çıkmaya başladı.

80.000 fit ile 30.000 fit arasında gezinen cismin fosforlu bir ışıltısı olduğu belirtiliyor.

Gemideki dürbünlerden biriyle nesneye bakan Gary Voorhis, nesnenin çeşitli taraflara gerçek döndüğünü, radyo sinyallerinin kaydedilmesinden kısa bir vade sonra iki kişinin helikopter ile gelip, olgu kayıtlarının değiştirilmesi gerektiğini söylediklerini belirtti.

Havacılık teknisyeni olan Patrick Hughes, kumandanının ve iki bilinmeyen adamın, sabit diskleri değiştirmesini istediklerini tez etti.

Kaynak: Milliyet

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.