Makalecin - Güncel Blog Yazıları

NASA ve Kerbal Space Program’dan Demo-2 Vazifesi Aktifliği

0 28

Amerika Birleşik Devletleri Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA), önümüzdeki günlerde ABD tarihi için epeyce kıymetli bir vazifeye imza atacak. Uzay dairesi, son devranların başarılı uzay ajansı SpaceX ile Demo-2 ismini verdikleri mürettebatlı vazifesi gerçekleştirecekler.

Hizmet kapsamında aralarında bir de bayan astronotun bulunduğu ABD’li astronotlar, Memleketler arası Uzay Ajansı’na SpaceX’in Crew Dragon kapsülü kullanılarak ulaştırılacaklar. Hizmetle birlikte ABD, 2011 yılından bu yana birinci defa Amerikan imalatı bir uzay aracı kullanarak astronot fırlatmış olacak.

Kerbal Space Program ve NASA'dan yeni aktiflik:

Doğal ABD için bu kadar kıymetli olan bir hizmet konusunda birçok konumdan de ses ve destek geliyor, etkinlikler düzenleniyor. Bu etkinliklerden biriyse artık uzay sevdalılarının yakından tanıdığı Kerbal Space Program’da (KSP) düzenlenecek. Yeni oyunlarını yakın hengamda çıkarmayı planlayan KSP ekibi, oyunculara Twitter üzerinden bir duyuru yaptı.

KSP’nin resmi Twitter hesabından yapılan paylaşımda oyunculara bir vazife verildi. KSP ekibi, oyunculardan 25 Mayıs’a kadar SpaceX ve NASA iştirakinde gerçekleşecek Demo-2 vazifesini oyunda yine oluşturmalarını istedi. Vazifesi simüle eden oyunculardan da oyun imgelerini ‘#LaunchAmerica’ etiketi altında paylaşmalarını rica etti.

KSP, gönderisinin ahir etiket altında paylaşılan imajlardan seçilen en uygunları NASA’ya göstereceklerini de belirtti. KSP tarafından yapılan gönderiye NASA da karşılık vererek oyunculara davet yaptı. 25 Mayıs’a kadar müracaatların alınacağı bu müsabakaya katılmak istiyorsanız, Kerbal Space Program’da hizmeti gerçeğe en yakın biçimde simüle ederek paylaşabilirsiniz. Vazifenin nasıl gerçekleşeceğini bilmiyorsanız, şu bağlantımızdaki haberimize göz atabilirsiniz.

ABD’nin 2011’den bu yana birinci defa Amerikan uzay aracı kullanarak Milletlerarası Uzay Ajansı’na astronot göndereceği Demo-2 vazifesi, 27 Mayıs günü roketlerin ateşlenmesiyle başlayacak. Vazifede SpaceX’in Falcon 9 roketi ve Crew Dragon kapsülü kullanılacak.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.