Makalecin - Güncel Blog Yazıları

NBA 2K21’in Oyun Motoruyla Kaydedilmiş Birinci Imajları

0 8

Uzun yıllardır hem konsollarda hem de PC'de büyük bir oyuncu ve hayran kitlesine ulaşan ve tüm oyun platformlarının olmazsa olmazı hâline gelen basketbol simülasyon oyunu NBA 2K serisinin yeni oyunu NBA 2K21'in yeni fragmanı yayınlandı. Dün düzenlenene PlayStation 5 lansman etkinliğinde tanıtılan NBA 2K21'in bu fragmanı büsbütün oyunda kullanılan oyun motoruyla oluşturuldu. 

Yayınlanan fragmandaysa New Orleans Pelicans grubunun çaylağı Zion Williamson'ın antrenman meydanında tek başına çalıştığı bir dakikalık bir sahne bizi karşılıyor. Ayrıyeten fragmanda konum alan 2K Games yetkilisi, ekibin NBA 2K21'i geliştirmek için konuttan uzun müddettir çok ağır bir biçimde çalıştığını ve NBA 2K21'i gelmiş geçmiş en güzel basketbol oyunu yapacaklarını belirtti.

NBA 2K21'in oyun motoru kullanılarak hazırlanan fragmanı:

2K Games'in hazırladığı bu fragman sayesinde artık oyunun grafiklerinin nasıl olacağını az çok varsayım edebiliyoruz. 2K Games'in yaptığı basın açıklamasına göre NBA 2K21'de dinamik ve yüksek kalitede grafikler, oyunun öne çıkan özelliklerinden biri olacak. Başkaca 2K Games tarafından yapılan gayri açıklamalara nazaran NBA 2K21, spor simülasyon oyunlarını daha evvel başarılamadığı kadar gerçeğe yakın bir hâle getirerek; bu oyun, gelecek nesil oyun yerküresinin öne çıkan bir görsel örneği olacak. 

2K Games tarafından yapılan bu açıklamaların yanı sıra NBA 2K21 hayranlarının, yeni oyunla bir arada çeşitli oynayış değişiklikleri, yeni oyun modları, yeni iş birlikleri, yeni çevre etkinlikler ve yeni oyun müzikleri bekleyebileceği belirtiliyor. 2K Games, NBA 2K21'in farklı hangi platformlara geleceği hakkında bir açıklama yapmadı ama oyunla alakalı yeni haberleri önümüzdeki günlerde göreceğimizin ipuçları verildi.

Her ne kadar oyunun şu an kesin olarak hangi platformlara çıkacağı bilinmese de NBA 2K21'in çapraz platform destekli bir oyun olması bekleniyor. Başkaca NBA 2K21, yeni nesil konsolların gücünü ve avantajlarını kullanacak bir oyun olacak. Bu sebeple PC yerküresinde da donanımların NBA 2K21 ile nasıl başa çıkacağı ve oyunun nasıl bir performans göstereceği epey çokça merak edilen bahislerden biri. 

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.