Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Nick Didlick’ten Sony Xperia 1 II’ye Övgüler Geldi

0 23

Sony Xperia’nın YouTube kanalında, profesyonel fotoğrafçı Nick Didlick'in şimdi piyasaya sürülmemiş Xperia 1 II'nin kamerasını yorumladığı bir görüntü yayınlandı. Foto muhabirliği ve spor fotoğrafçılığı ortamlarında 40 yıllık tecrübesi bulunan Didlick, Sony’nin yeni modeli Xperia 1 II’nin kamera özelliklerinden bahsetti. Didlick kendi çalışmalarında Sony Alpha 9 serisi kamerayla çekim yapıyor. Ünlü fotoğrafçı, Xperia 1 II'nin de misal bir kamera deneyimi yaşatıyor olmasından heyecan duyduğunu belirtti.

Yakın hengamda piyasaya sürülecek olan modelde, kamera pratiğinden başka olarak ‘Photography Pro’ pratiği bulunuyor. Bu pratik, kullanıcının ISO, deklanşör suratı ve beyaz istikrarı üzerinde denetim sahibi olmasını sağlıyor.

Evcil hayvanınızın gözlerini takip ediyor

Xperia 1 II, ‘cam Zeiss’ lens kullanan birinci Sony telefon olduğu için takipçiler bu kameranın neler yapabileceğini görmek için sabırsızlanıyor. Yeni modelin kamerası başkaca 20 FPS'ye kadar odak takibi ile kesintisiz çekim yapabiliyor. Xperia 1 üzere, 1 II'nin de insan gözü izleme özelliği mevcut; lakin 1 II ayrıyeten odaklanmak için evcil hayvanların da gözlerini takip edebiliyor.

Kullanıcılar tarafından beğeni alan Xperia hususî deklanşör düğmesi, yeni modelde de mevcut. Didlick kamerayı tanıttıktan sonra fotoğrafları denetim edebilmek için ekrana da ehemmiyet verilmesi gerektiğinden bahsetti. Sony Xperia 1 II’nin, 4K çözünürlüklü, 21: 9 en uzunluk nispetine sahip, 6.5 inç OLED paneline sahip bir ekranı olması bekleniyor.

Yeni model ile çekilen birtakım düşük ışıklı örnekler geçen ay sızmış olsa da takipçiler, genel aydınlatma koşullarında sahiden nasıl olduğunu görmek için hala hevesliler. Ana kamera, f / 1.7 diyafram açıklığı ve 1.8 µm pikselli 12MP bir sensöre sahip. Başkaca, 12MP ultra geniş kamera, 12MP telefoto kamera ve hareketli nesnelerin süratli çekimleri sırasında nesnenin konumunu hesaplamaya yardımcı olan bir 3D ToF sensörü var.

Xperia 1 II'nin Nisan ayının başlarında Tayvan'da piyasaya sürülmesi bekleniyordu; lakin sadece Xperia 10 II piyasaya sürüldü. Xperia 1 II'nin yeni tanıtım tarihi şimdi malûm değil.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.