Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Ninja, Fortnite Oynamaya Neden Ara Verdiğini Açıkladı

0 15

Yayıncı Tyler “Ninja” Blevins, tanınan battle royale oyunu Fortnite ile özdeşleşmiş isimlerden biriydi. Fakat Ninja uzun müddettir Fortnite oynamıyor ve yayınlarında farklı oyunlara yöneldi. Ninja, Mixer'de yaptığı son canlı yayınlardan birinde artık neden Fortnite yayını yapmadığını ve oyunu oynamaktan neden vazgeçtiğini açıkladı.

Ninja, League of Legends oynadığı yayında, “Gerçekten uzun devrandır Fortnite oynamıyorum. Sözün tam manasıyla yalnızca bekliyorum. Oyun şu anda PC'de sağlıklı bir durumda değil. Bence Fortnite mükemmel bir iş çıkarıyor, yalnızca PC'de denetim cihazı için nişan alma yardımının (aim assist) dengelenmesini istiyorum.” biçiminde konuştu.

Ninja, Fortnite'ın oyun kollarına sunduğu nişan alma yardımını adaletsiz buluyor

Ninja, Fortnite'ın oyun kumandaları için sunduğu nişan alma yardımının 240 Hz monitörlerde çok tesirli olduğunu ve bu nedenle herkesin PC'de denetim cihazı ile oynamaya yöneldiğini belirtti. Ninja, “240 Hz'den ötürü nişan alma işlevi çok daha yeterli ve daha güçlü hale geldi. 240 Hz'deki nişan alma yardımı önemli formda yanlışlı.” halinde konuştu.

Ninja, Fortnite oynamaya ara verse de oyuna karşı hala tutkulu olduğu açıkça hissediliyor. Oyun kollarının 240 Hz'de sunduğu avantaj, profesyonel oyuncuların yanı sıra oyun topluluğunda da çok tanınan bir husus. Kimileri bunun bir sorun olduğunu düşünmüyor, kimileri ise oyundan vazgeçmeye hazır görünüyor.

Fortnite'ın PC'de denetim cihazları için sunduğu nişan alma yardımcısı, mahsusen yakın aralı spreyler sırasında yüksek isabet sağlayarak klavye ve fare kullanan oyunculara kıyasla kıymetli bir avantaj sağlıyor. Epic Games, şimdilik bu hususta rastgele bir hamle yapacak üzere görünmüyor. Dolayısı ile Ninja'nın Fortnite'a dönüşü biraz daha vakit alabilir.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.