Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Nokia 6.3’ün Birtakım Donanım Özellikleri Ortaya Çıktı

0 29

Finlandiya merkezli HMD Global’ın Nokia 2.4, Nokia 3.3, Nokia 6.3, Nokia 7.3 5G ve amiral gemisi Nokia 9.3 PureView üzerinde çalıştığına dair çeşitli tezler ortaya atıldı. Ayrıyeten Nokia 6.2’nin halefinin de birtakım özellikleri ortaya çıktı.

Nokia 6.3 ile ilgili daha evvel de çeşitli haberler ortaya atılmıştı ve bunlardan bir tanesi de telefonun Snapdragon 67x SoC kullanacağı istikametindeydi. Gelgelelim Nokia Power User’da konum alan bir habere nazaran şirket, Snapdragon 730 SoC kullanacak ki bunun, cihazın performansında kayda bedel bir artış yaşatacağını söyleyebiliriz.

Nokia 6.3’ün ortaya çıkan donanım özellikleri

Nokia 6.3’ün art tarafında dört adet kamera mekan alacağı ve gayrı Nokia modellerinde olduğu üzere ZEISS optikler kullanacağı ortaya çıkmıştı. Ayrıyeten telefonun 16 MP kıymetinde de bir selfie kamerasına sahip olacağı söz edilmişti. Ortaya çıkan yeni malumatlarla birlikte cihazın art tarafında mekan alan dört kameranın özellikleri de ortaya çıktı. Cihazın ana kamerası 24 MP, ikincil kamerası olan ultra geniş açılı lensi 12 MP kıymetinde olacak. Derinlik ve makro çekim lensleri ise 2 MP olacak.

Nokia 6.3, gayrı Nokia telefonlarda olduğu üzere PureDisplay ekranla birlikte kullanıcılarına sunulacak. Telefonun ekranında, selfie kamerasına mesken sahipliği yapan bir damla çentik taraf alacak. FHD+ çözünürlüklü, 20:9 en uzunluk nispetine sahip 6,2 inçlik bir ekranla gelecek olan cihazın USB Type-C girişine ve 4.000 mAh kıymetinde batarya sahip olacağı düşünülüyor.

Biyometrik doğrulama için parmak izi okuyucu sensör kullanacak olan cihazın, bu yılın üçüncü ya da dördüncü çeyreğinde kullanıcılarıyla buluşacağına inanılıyor. Nokia 6.2, Ekim 2019’da piyasaya sürülmüştü, halefinin de emsal bir tarihte çıkması bekleniyor. Doğal koronavirüs salgını sebebiyle kimi gecikmelerin yaşanması da nispeten beklenen.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.