Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Nokia 8.3 5G’nin Yakında Satışa Sürüleceğini Gösteren Medya

0 20

Koronavirüs pandemisi sonrasında pek çok aktiflik ertelenmiş ya da iptal edilmişti. Münhasıran teknoloji aktiflikleri için salgın büyük bir bunalım yaratmıştı. Nokia da bu nedenle birinci 5G telefonu olan Nokia 8.3 5G’yi mart ayında çevrimiçi bir aktiflikle tanıtmıştı.

Nokia’nın gerçekleştirdiği tanıtımda hem cihazı birinci kez görmüş hem de özellikleri ve fiyatı konusunda malumatlar almıştık. Nokia, cihazın hangi memleketlerde satışa çıkacağı konusunda ise Avrupa’yı işaret etmişti. 

Nokia’nın birinci 5G telefonu yakında gelebilir

“5G’ye hazır mısınız? Yakında erişilebilir olacak Nokia 8.3 5G dikkatiniz dağılmadan oyun oynamanızı, sinema izlemenizi ve içerik paylaşmanızı mümkün kılacak -tamamı 5G’de.”

Nokia tarafından Twitter’dan paylaşılan kısa tanıtım görüntüsü, yeni modelin yakında piyasada nokta alabileceğine işaret ediyor. Gönderide kesin bir tarih göremiyoruz ama cihazın yakın devirde piyasada olacağını öğreniyoruz. 

Telefonun özellikleri arasında 5G teknolojisinin dışında büyükçe bir ekranı bulunduğu göze çarpıyor. 6,81 inçlik FHD+ ekranın en uzunluk orantısı 20:9. Telefonda bulunan Pixelworks çipi sayesinde SDR içerikler de HDR haline getiriliyor. 

Nokia 8.3 5G’nin özellikleri

Telefonda tercih edilen işlemci Snapdragon 765G olurken ona eşlik eden RAM ve depolama için farklı alternatifler bulunuyor. Telefonun iki farklı RAM seçeneği arasında 6 GB ve 8 GB bulunuyor. Depolama mealinde da 64 GB yahut 128 GB olarak iki alternatif bulunuyor. 

  • İşlemci: Snapdragon 765G
  • RAM: 6 GB/ 8 GB
  • Depolama: 64 GB/ 128 GB
  • Art Kamera: 64 MP ana kamera + 12 MP ultrageniş açı kamerası + 2 MP derinlik sensörü + 2 MP makro kamera
  • Ön kamera: 24 MP 

Nokia’nın yeni telefonu, gayrı bütün telefonlardan daha ziyade 5G bandını destekleyecek. Bu da muhtemelen telefonun münhasıran Avrupa’da öne çıkmasını sağlayacak özelliklerden biri olacak. Telefon hem 600 MHz bantları gem de orta bantları ve 3,8 GHz’lik yüksek bantları destekliyor.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.