Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Nokia Katlanabilir Akıllı Telefon Üretebilir

0 15

Nokia ile ilgili malumatların genellikle sağlıklı bir kaynağı olan Nokia Anew, HMD Küresel'in son dört yıldır yürüttüğü bir girişim olan 'Nokia Mobile’ hakkında tweetler attı. Kaynaklarına nazaran, katlanabilir Nokia telefon girişimi hala hayatta ve geliştirilmeye devam ediliyor. Bu malumat, yakında Nokia logolu katlanabilir bir akıllı telefon göreceğimiz manasına gelmiyor. Gelgelelim Nokia Mobile'ın bu türlü bir cihazı geliştirmek için hala finansal güce sahip olduğunu çıkarabiliriz. Kimi kullanıcılar Nokia Anew’i ‘bahsettiğin model bir akıllı telefon olmalı’ biçiminde uyardı; zira Nokia 2720 de katlanabilir bir telefondu.

Katlanabilir akıllı telefon modelleri şu anda en güçlü akıllı telefon üreticileri için rezerve edilmiş üzere duruyor. Bu telefonlar şu an için çok pahalı ve kırılgan, bu da onları yalnızca belli başlı bir neden için kullanılabilir hale getiriyor; gösteriş! Kimse Huawei Mate X'ini cebinde yahut çantasında taşımak istemez. Katlanabilir ekranın üstünde bulunan hami plastik katmanın yumuşaklığı nedeniyle ekranın çökme mümkünlüğü oldukça yüksek.

Kullanışlı olarak sınıflandırılabilecek tek katlanabilir akıllı telefon şu anda Motorola Razr üzere görünüyor; lakin bu model de birçok açıdan gayrikâfi, üstüne üstlük de pahalı. Nokia Mobile, Nokia Communicator'ın dizaynını takip edecekse ekranın dayanıklılığı artırılabilir. Lakin sorulması gereken, telefonun menteşeleri yahut içindeki tozla ilgili rastgele bir sorun olmadan ne kadar mühlet dayanabileceği. Bir de olağan Nokia Mobile’ın bu projeyi finanse edebilip edemeyeceği.

Şayet telefon seri üretim aşamasına geçerse tahminen de onu Mobil Yerküre Kongresi’nde (MWC21) görmek mümkün olabilir.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.