Makalecin - Güncel Blog Yazıları

NVIDIA RTX 3080’in Büyüleyici Render Imajları

0 16

Ekran kartları günümüz teknolojisinde çok üst seviye bir konumda bulunuyor. NVIDIA ise, bu konumu bir üst noktaya daha taşımak maksadıyla RTX 3080 üzerindeki çalışmalarını sürdürüyor. Geçtiğimiz gün birinci defa görüntülenen donanım olağanüstüsü, görenleri büyülemeyi başarmıştı. Artık de JDSP_ isminde bir Reddit kullanıcısı, cihazın ortaya çıkan imgelerinden yola çıkarak RTX 3080'in render manzaralarını oluşturdu.

JDSP_'nin yarattığı render manzaraları, RTX 3080'i her açıdan göstermeyi başarıyor ve nispeten gerçekçi gözüküyor. Bu 3D görüntülemeler hayli etkileyici olmasına karşın, ekran kartının kendisi teknoloji tutkunlarını çok daha çokça etkilemeyi başaracaktır. Bir öteki Reddit kullanıcısı tor6770'in de bu render manzaralara el uzatmasıyla birlikte oldukça kaliteli manzaralara sahip olmayı başardık.

RTX 3080'in büyüleyici render manzaraları:

Ekran kartının alt ve üst kısmının açıkça görüldüğü bu manzaralarda, RTX 3080'in halihazırda bulunan fotoğrafının bilakis PCB'yi bünyesinde barındıran plastik kaplı kısımla metal kaplı kısım arasındaki fark açıkça gözüküyor. Isıtmanın epey büyük olduğu ve neredeyse gövdenin tamamını kapladığı da imgelerden rahatlıkla anlaşılabiliyor. Zati geçtiğimiz gün ortaya çıkan fotoğraftan, PCB'nin hayli kısa olduğunu ve ısı emicinin AIB varyantları üzere dışa akıllıca çıkıntı yaptığını öğrenme imkanımız olmuştu.

RTX 3080 ile alakalı en merak edilen şeylerden birinin, ısı emicinin klasik bir soğutucu olup olmadığı söylenebilir. Isı kanallarının olmayışını göz önüne alırsak, bunun klasik bir ısı emici olduğunu söylemek epeyce güç gelgelelim yeniden de NVIDIA açıklama yapmadıkça kesin bir kanıya varmak mümkün değil. RTX 3080'i bu denli güçlü konuma getiren özelliklerden birinin de 2 adet 8 pin konnektörünü bünyesinde bulundurması diyebiliriz.

RTX 3080, 699 dolarlık bir etiketle çıkış yapabilir:

Yeniden RTX 3080'in gerçek imajında net olmayan bir bahis, bu render manzaralarıyla açığa kavuşuyor. Fotoğrafta temasların alüminyum mu plastik mi olduğunu kavrayamamıştık, ama render imgelerinde bulunan NVIDIA logosundan bu ilişkilerin alüminyum olarak tasarlandığı kolaylıkla anlaşılıyor. Bu yeni modelin, RTX 2080'e nazaran %50 daha ziyade performans sergileyeceği sav ediliyor. Şayet bu tezler sahiden doğruysa RTX 3080 için 699 dolar (vergiler hariç 4.730 lira) civarında bir etiket bekleyebiliriz.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.