Makalecin - Güncel Blog Yazıları

OmniVision, Araç Kameraları İçin Bir Sensör Geliştirdi

0 15

Yeni model araçlarda sıkça kullanılan kameraların nasıl çalıştığını biliyor musunuz? Manzara sensörleri, bu kameraların işlev görebilmesini sağlayan en kıymetli ögelerden biri. Sensör üreticilerinden biri olan OmniVision Technologies, yeni çıkaracağı imaj sensörüyle bu kameraları bir adım daha öteye taşımaya kararlı üzere görünüyor. OX03C10 ASIL-C olarak isimlendirilen sensörün taşıdığı özellikler yerkürede bir birinci olacak.

Görüntüleme pratiklerinde hareketli obje boyutunu en aza indiren sensör, 3,0 mikron piksel boyutunu HDR VE LFM performansıyla bir araya getiriyor. Şirkete nazaran bu yeni sensör, 60 FPS'te 1920 x 1280p çözünürlük sunan birinci görüntüleme sensörü konumunda bulunuyor. Ayrıca OX03C10, 2,5 MP çözünürlük sunan LFM sensörleri arasında en düşük güç tüketimine sahip.

Yeni sensör, kameraların tasarruf yerini arttırıyor:

Sensör, küçük boyutu sayesinde en dar ortamlara bile mütemadi 60 FPS'te çalışan kameraların yerleştirilmesini mümkün kılıyor. Temel manzara sürece özelliğinin yanı sıra kusurlu piksel ve objektif düzeltmesi de sensöre entegre edilmiş durumda. OmniVision'ın HALE (HDR ve LFM motoru) kombinasyon algoritması, sensörün birebir anda LFM ve HDR performansı sunmasını sağlıyor.

OX03C10; dikiz kameraları, etraf görüntüleme sistemleri, kamera izleme sistemleri ve sanal aynalardan oluşan otomotiv görüntüleme pratiklerine imaj kalitesi sağlıyor. Başkaca OmniVision’ın PureCelPlus-S mimarisi, başkalarına nazaran daha çok piksel performans avantajları sağlıyor. Mesela 3D yığın, OmniVision'ın mevcut piksel ve karanlıktaki performansının artmasını sağlıyor.

Hem a-CSP hem a-BGA paketlerinde AEC-Q100 sertifikasına sahip olması planlanan OX03C10, 12 Haziran günü 17.40'ta AutoSensONLINE'ın sanal demo oturumunda görücüye çıkacak. Biletlerin fiyatsız olduğu oturuma katılmak için buradan kayıt yapabilirsiniz.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.