Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Ön Siparişe Açılan Birinci PlayStation 5 Oyunu: SCARLET NEXUS

0 19

Sony'nin geçtiğimiz günlerde4 Haziran tarihli PlayStation 5 aktifliğini vadesiz olarak ertelemesinin akabinde bugün,BANDAI NAMCO tarafından geliştirilen SCARLET NEXUS, PlayStation 5 için ön siparişe açılan ilk oyun oldu. PlayStation ve Xbox'ın yeni nesil konsolları hakkındaki detayları açıklama konusunda nispeten ketum bir hal sergilediklerini biliyoruz. Münhasıran bu mevzu, yeni nesil konsollar için çıkacak olan oyunlar ve bu oyunların fiyat listelerine gelince ekstra bir ağzı sıkılıkla karşılaşıyoruz ancak birinci oyunun PlayStation 5 için ön siparişinin açıklanmasının ardından diğer oyunların da ön sipariş tarihlerinin yakın olduğu düşünülüyor.

Bildiğiniz üzere Sony tarafından PlayStation 5 için birinci ön siparişe çıkacak olan oyun Assassin's Creed: Valhalla olarak duyurulmuştu ama sürpriz bir biçimde bugün SCARLET NEXUS, 59,99 dolarlık fiyat etiketiyle Amazon'da ön siparişe açıldı. Yeni nesil konsolların bu sene satışa sunulması beklenildiği hâlde SCARLET NEXUS, Aralık 2021'e kadar çıkış yapmayacak.

SCARLET NEXUS'ta hikayeler çok uzak bir gelecekte geçiyor:

SCARLET NEXUS, çok uzak bir gelecekte insan dimağında, psişik bir hormonun keşfedilmesini mevzu alacak. İnsanlığın yeni bir çağa adım attığı bu gelecekte, 'Diğerleri' olarak isimlendirilen mutantlar, insan dimağıyla beslenmek için gökyüzünden yeryüzüne akın ediyor olacak. Bilinen akın taktiklerine ve yollarına karşı dayanıklı olan mutantların insan nüfusunu yok etmemesi için beyninde psişik güçler kazanmasını sağlayan hormonların bulunduğu kişiler bu mutantlara karşı koyacak. Rol yapma özellikleriyle öne çıkan bu oyunda oyuncular, mutantlarla savaşmak için kurulan birliğe yeni katılanpsişik güçlere sahip Yuito Sumeragi isminde bir kişisi canlandıracak.

SCARLET NEXUS dışında şimdi yeni nesil konsollara hangi oyunların geleceği, bu oyunların ön sipariş tarihleri ve fiyatları hakkında rastgele bir haber bulunmuyor. Sony, her ne kadar yapacağı PlayStation 5 aktifliğiyle daha çokça detay ve oyun duyurmayı planlamış olsa da şu an tüm yerküre gündemini meşgul eden ABD'deki ayaklanmalar ve politik karışıklıklar yüzünden bu aktiflik ve duyurular vadesiz olarak ertelenmiş durumda. SCARLET NEXUS'un çıkışına daha çok uzun bir mühlet olsa da oyunun öteki detaylarını incelemek için Amazon ön sipariş sahifesine buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.