Makalecin - Güncel Blog Yazıları

One UI 2.5 ile Samsung Telefonlarda Reklam Gösterilebilir

0 10

Giriş seviyesinden amiral gemilerine kadar her bütçeye münasip akıllı telefonlar üreten Samsung, önümüzdeki günlerde tanıtmayı planladığı Galaxy Note20 ailesi için çalışmalarına devam ediyor. Galaxy Fold 2 ve Galaxy Note20 cihazlarının tanıtılacağı bu aktiflikte birebir hengamda One UI 2.5 yazılım güncellemesinin de birinci defa görülmesi bekleniyor.

Argümanlara nazaran 5 Ağustos tarihinde yayınlanacak olan güncelleme, birçok Samsung kullanıcısının canını sıkacak birtakım değişiklikler içerecek. Çevrimiçi ortamda ortaya çıkan imajlar, firmanın yeni güncellemeyle birlikte telefonlarda reklam göstermeye başlayacağına işaret ediyor. Söylentiye nazaran reklamlar; Galaxy S ve Galaxy Note üzere amiral gemisi serisi cihazlarda değil, Galaxy A ve Galaxy M serisi üzere düşük fiyatlı cihazlarda gösterilecek.

Kullanıcılar, kilit ekranındaki 15 saniyelik reklamın bitmesini bekleyecek:

Yukarıdaki görselde cihazın kilit ekranında bir reklam gösterildiğini görüyoruz. Kilit ekranındaki bu reklamlarda 15 saniyelik bir zamanlayıcı bulunuyor ve kullanıcıların cihazın kilidini açabilmeleri için reklamın müddetinin dolmasını beklemeleri gerekiyor. Bu da Samsung kullanıcılarının telefonlarını kullanmaya başlamadan evvel 15 saniye boyunca reklam izleyeceği manasına geliyor.

Öte yandan tatbik içinde gösterilen reklamlara gelecek olursak burada da emsal bir pratiğe gidileceğini görebiliyoruz. Bu noktada çabucak sağdaki ekran imgesi, ‘Hava Durumu’ pratiği içerisinde reklamların nasıl görüneceğini bizlere gösteriyor. Benzeri reklamların Müzik, Telefon, Bixby vb. üzere başka Samsung pratiklerinde da görüneceği söyleniyor.

Xiaomi, Realme ve Vivo üzere birçok Çinli firma, bütçe dostu cihazlarının sistem pratiklerinde reklamlara bölge verebiliyor ama bu durum kullanıcıların ağır tenkitlerine yol açıyor. Bu noktada Samsung’un da sahiden misal bir tatbike gidip gitmeyeceğini görmek nitekim farklı olacak. Metnimizi noktalamadan evvel bu söylemlerin şimdilik sadece savdan ibaret olduğunu tekrardan hatırlatalım.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.