Makalecin - Güncel Blog Yazıları

OnePlus 8 Pro DxOmark Puanı Zahir Oldu

0 18

2020'nin en beğenilen amiral gemilerinden birisi olan OnePlus 8 Pro, nisan ayında tanıtılmıştı. OnePlus'ın amiral gemisi serisinin en güçlü üyesi, donanımının yanı sıra kamera tarafında da üstün performans vadediyordu. Vaatlerin gerçeği karşılayıp karşılamadığını gösteren OnePlus 8 Pro'nun DxOMark puanı malûm oldu.

OnePlus 8 Pro'nun art kamerasının DxOMark'ta doruğa oynaması bekleniyordu, lakin sonuçlar beklenildiği üzere olmadı. Telefon, piyasadaki en yeterli kameralara sahip olmasa da, Samsung Galaxy S20+, iPhone 11 Pro Max ve Huawei Mate 30 Pro üzere değerli rakipleriyle benzer bir performanslar ortaya koydu.

OnePlus 8 Pro DxOmark puanı

OnePlus 8 Pro'nun art kamerası, DxOmark'tan toplamda 119 puan alarak tüm akıllı telefonlar arasında 10. sıraya yerleşti. Telefon, fotoğraf tarafında 126 puan, medya kalitesi tarafında ise 103 puana ulaşmayı başardı. OnePlus 8 Pro, fotoğraf kalitesinde Samsung Galaxy S20+, iPhone 11 Pro Max üzere rakiplerini yakalamayı başarırken, Mate 30 Pro'nun bir adım gerisinde kaldı. Medya tarafında çok daha düzgün bir performans sergileyen cihaz, Samsung Galaxy S20 Ultra'yı bile artta bıraktı.

OnePlus 8 Pro, fotoğraf tarafında yüksek detay, düşük gürültü ve yanlışsız pozlama üzere avantajlara sahip. Ultra geniş açılı çekimlerde beğenilen renk ve detaylar yakalamayı başaran telefon, süratli ve akıllıca otomatik odaklamasıyla artı puan aldı. Vesair yandan açık havada yapılan çekimlerde beyaz istikrarında bekleneni veremedi. Ultra geniş açıda ve münhasıran gece çekimlerinde pozlama ehliyetsiz kalırken ve yüksek gürültü seviyesi gözlemlendi.

Görüntü tarafında daha parlak bir karneye sahip olan OnePlus 8 Pro, pozlama ve geniş dinamik aralıkta etkileyici sonuçlar elde etti. Renkleri hakikat ve göze lâtif halde elde eden telefon, ayrıntıları korudu ve imaj sabitlemede bekleneni verdi. Otomatik netlemede kararsızlıklar ve HDR sahnelerinde gölge pozlamasının biraz düşük olması ise eksiler olarak göze çarptı.

OnePlus 8 Pro ile çekilen bir görüntü örneği

OnePlus 8 Pro'nun dörtlü kamera suramı 48 MP ana sensör, 48 MP ultra geniş açı sensörü, 8 MP telefoto sensör ve 5 MP'lik kameradan oluşuyor. Cihazın ultra geniş açı kamerasının görüş açısı 120 dereceyken, telefonda 3x hibrit ve 30x dijital yakınlaştırma özellikleri de destekleniyor.

OnePlus'ın yeni amiral gemisinin eski modelle karşılaştırıldığında gelişme kaydettiği görülüyor. OnePlus 7T Pro, DxOmark'ta toplam 114 puana ulaşırken, fotoğraf için 122 puan, video için 96 puan almıştı.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.