Makalecin - Güncel Blog Yazıları

OnePlus 8 ve 8 Pro’ya Android 11 Beta Sürümü Geldi

0 13

Oppo, Xiaomi üzere akıllı telefon üreticileri, kimi cihazlarının yakında Android 11’in beta sürümünü alacağını açıkladı. Şirketlerin birbirleriyle yarıştığı bu süreçte ise bir öbür Çinli akıllı telefon üreticisi OnePlus, Oppo ve Xiaomi’den daha süratli davrandı. Şirket, OnePlus 8 ve 8 Pro cihazlarının Android 11 Beta sürümünü almaya başladığını duyurdu.

Devletimizde hala satışa sunulmasa da OnePlus hayranları tarafından takip edilen amiral gemisi katili telefonlar, bundan sonra Android 11’in geliştirici önizlemesinin bir modülü olarak beta sürümüne erişebilecekler. 

Günlük tasarruf için makul değil 

OnePlus, Android 11’in beta sürümünü yayınlasa da günlük tasarruf için kimi problemlere sahip olduğunu söylemeliyiz. OnePlus’ın sunduğu beta sürümünde yüz kilidi kullanılamıyor. En büyük külfetin yüz kilidi olduğunu bildiren kullanıcılar, bunun dışında Google Asistan ve manzaralı aramalarda da sorun olduğunu bildirdi. 

Başkaca OnePlus 8 ve 8 Pro’ya gelen Android 11 beta sürümü, beklendiği üzere çalışmayan kimi pratiklere, tüm olguların silinmesine ve sistem yanlışlarına neden olabiliyor. Tüm bu yanlışlar göz önüne alındığında, kullanıcıların günlük tasarrufta Android 11 Beta’yı tercih etmeyeceğini öngörüyoruz. 

Google’ın telefonları beta sürümlerinde daha başarılı

OnePlus’ın “belki de biraz erkendi” dedirtecek kadar çok günahla Android 11 Beta sürümünü çıkarması, Google’ın Pixel telefonlarına gelen beta sürümleriyle pek uyuşmuyor. Google, Android’in tüm geliştirme sürecinde mahal almasının da tesiriyle Pixel cihazlarında çok daha problemsiz beta sürümleri çıkartabiliyor. 

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.