Makalecin - Güncel Blog Yazıları

OnePlus, 90 FPS Fortnite İçin Epic Games ile Iştirak Kurdu

0 17

Piyasaya sürdüğü fiyat/performans cihazlarıyla büyük beğeni toplayan OnePlus, aylarca süren sızıntı ve argümanların akabinde yeni amiral gemisi serisi OnePlus 8 ailesini geçtiğimiz günlerde tanıtmıştı. 120 Hz ekran yenileme suratı ve Snapdragon 865 yonga setiyle mobil oyuncuların gözdesi olmayı başaran akıllı telefonlar artık Fortnite’ı 90 FPS’te çalıştırabilecek.

Mobil oyuncuları sevindiren haberi bugün resmi Twitter hesabından duyuran Çinli firma, OnePlus 8 serisinde 90 FPS Fortnite deneyimi sunabilmek için Epic Games ile iş birliğine gittiklerini belirtti. Piyasadaki gayri amiral gemisi akıllı telefonlar, Fortnite’ı tıpkı konsol sürümlerinde olduğu üzere maksimum 60 FPS’te çalıştırabiliyor. Bu da Fortnite’ın PC dışında birinci kere bir platformda 90 FPS ile oynanabileceği mealine geliyor.

OnePlus 8 serisi cihazlar, Fortnite’ı ‘düşük’ ayarlarda 90 FPS'te çalıştırabiliyor:

Mobil cihazlarda 90 FPS Fortnite deneyimi, kulağa hayli lâtif gelebilir lakin bunun sırf 'düşük' grafik ayarlarında tasdikli olduğunu unutmamak gerekiyor. Bir sair deyişle OnePlus 8 cihazlarında Fortnite’ı 90 FPS oynamak isteyen oyuncuların, görsel kaliteden biraz ödün vermesi gerektiğini söyleyebiliriz. Yeniden de Fortnite’ı yüksek grafik ayarlarında oynamak isteyen OnePlus 8 ve 8 Pro sahipleri oyunu 60 FPS’te akıcı bir formda oynamaya devam edebilir.

Çinli teknoloji devi OnePlus, Epic Games ile yapılan iş birliğinin yanı sıra oyunu ayrıyeten Game Space pratiğine ekleyerek kullanıcılar için yüklemeyi daha süratli bir hâle getirdiğini söylüyor. Böylelikle son periyotlarda oyun dalını kasıp kavuran Fortnite, OnePlus 8 serisi akıllı telefonlarla tam entegrasyonlu hâle gelmiş oldu.

Bu performans artışının gayri Android telefonlara yahut iOS cihazlara gelip gelmeyeceği bilinmiyor. Öte yandan OnePlus 8 ve 8 Pro’nun Fortnite’ı sahiden 90 FPS’te çalıştırıp çalıştırmadığını görmek içinse kullanıcılardan gelen geri dönüşleri beklememiz gerekiyor.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.