Makalecin - Güncel Blog Yazıları

OnePlus, Bütçe Dostu Bir Telefon Tanıtmaya Hazırlanıyor

0 6

Uzun müddet boyunca amiral gemisi modelleri agresif fiyat siyasetiyle kullanıcılarına sunan OnePlus, son yıllarda uyguladığı yüksek fiyat siyasetiyle hayli konuşuluyor. Örneğin OnePlus 8 Pro modeli için belirlediği satış fiyatıyla Samsung Galaxy S20 ailesi üzere serilerle yarışacak bir siyaset uygulanması, firmanın sevenleri tarafından eleştirilmesine de sebep olmuş durumda.  

Her ne kadar standart OnePlus 8 modeli; kablosuz şarj ve 120 Hz ekran özelliklerinden feragat ederek daha müsait bir fiyatla önümüze çıksa da kullanıcılar bu durumdan pek mutlu değil. Evvelce olduğu üzere başarılı performans ve dizayna sahip modelleri tutarlı fiyata satın alabilmek isteyen kullanıcılar için firmanın CEO’su Pete Lau’nun bir haberi var. Lau, kendisiyle yapılan bir röportaj esnasında bütçe dostu yeni bir OnePlus modelinin yolda olduğunu söyledi.  

Elverişli fiyatlı OnePlus modeli yolda:

Yeni fiyat siyasetlerinin yanında müsait fiyatlı cihazları tüketicilerin beğenisine sunmaya devam edeceklerini tabir eden CEO Pete Lau, hiçbir şekilde OnePlus kalitesinin standartlarından taviz vermeyeceklerini de laflarına ekledi. Böylece hem üst segmentte hem de orta segmentte tüketicileri keyifli etmek ve akıllı telefon pazarındaki hissesini artırmak isteyen firma, kullanıcılardan gelen bu tutarlı fiyatlı OnePlus akıllı telefon talebini dikkate aldıklarını ve bu sayede yeni tüketicilere ulaşmak istediklerini de belirtti. Nisan ayı sonlarında ortaya atılan bir argümana nazaran bahsedilen bu modelin adının OnePlus Z olması bekleniyor.  

Tutarlı fiyatlı OnePlus modelinin beklenen özellikleri:

  • Qualcomm Snapdragon 765 5G ya da MediaTek Dimensity 5G işlemci
  • 6,4 inç AMOLED ekran 
  • 8 GB RAM  
  • 4.000 mAh batarya 

Makul fiyatlı olması ve devletimizde satışa çıkması durumunda OnePlus'ın bu telefonunu satın alır mısınız? Tahlillerde fikirlerinizi paylaşabilirsiniz. 

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.