Makalecin - Güncel Blog Yazıları

OnePlus ve McLaren Iştiraki Sona Erdi

0 22

2018 yılında başlayan OnePlus ve McLaren şirketleri arasındaki iştirak son buldu. İngiliz araba üreticisi McLaren, bir açıklama yaparak OnePlus ile olan paydaşlığın planlanan sona ulaştığını aktardı. Bu haberle birlikte iştirakten doğan akıllı telefonların da bir daha gelmeyecek olduğu katılaştı. McLaren, mevzuyla ilgili yaptığı duyuruda “2018 yılında bu iştirakin başlamasından bu yana, OnePlus destekleyici ve kıymetli bir ortak oldu” tabirlerini kullandı. Şirket, başkaca eski ortaklarına düzgün dilekler sundu ve gelecekte çok güzel işlerde tekrar bir arada olabilmeyi umduklarını lisana getirdi.

OnePlus ve McLaren iştiraki tasarım olarak nispeten beğenilen akıllı telefonları ortaya çıkarmış ve kullanıcılar tarafından övgü almayı başarmıştı. Şirketler tarafından benzersiz dizaynlar olarak isimlendirilen modeller, yüksek seviye özellikleri ve fiyat etiketleriyle de dikkat çekmişti. Geçen yıl duyurulan OnePlus 7T Pro McLaren Edition, 12 GB RAM seçeneğiyle bir evvelki sene tanıtılan OnePlus 6T’yi geçmeyi başarmıştı.

'İyi ve entegrasyonlu bir ortaklıktı'

Bunların yanı sıra bu iştirak, bu sene OnePlus’ın CES 2020’de sergilediği Concept One akıllı telefonunun kimi özellikleri için de ilham kaynağı oldu. Cihazın art kısmına eklenen dikişli deriye ek olarak kullanılan gelişmiş kamera teknolojisinin de McLaren’dan ilham alınarak geliştirdiği söylendi. Bu yeterli iştirak hakkındaki bitiş söylentileri aslında bir müddet evvel duyulmaya başlanmıştı. Geçen hafta McLaren’ın internet sitesinde yan alan ortaklar listesinden OnePlus logosunun kaldırılması, söylentinin doğruluğu hakkında ipuçları vermişti.

Paydaşlığın sona erdiğinin duyurulmasıyla birlikte gözler OnePlus’ın yapacağı açıklamalara çevrildi. Şirketten şimdi mevzuyla ilgili bir resmi açıklama gelmemiş olsa da teknoloji tutkunları bu yılın sonuna hakikat duyurulması beklenen OnePlus 8T modelinin akıbetini hayli merak ediyor ve cihazın son defa McLaren Edition olarak çıkıp çıkmayacağı şimdi gizemini koruyor.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.