Makalecin - Güncel Blog Yazıları

OnePlus, Yayınladığı OxygenOS Beta Sayısını Düşürdü

0 18

Son yıllarda ürettiği akıllı cihazlarla pazarda yakaladığı çıkışı verdiği yazılım desteğiyle pekiştiren OnePlus, yeni bir karar aldı. OxygenOS isimli arayüzünü geliştirmek için kullanıcılarıyla ortak çalışmalar yürüterek çeşitli etkinlikler dahi düzenleyen şirket, OxygenOS için yeni bir yayınlama siyasetine geçeceğini duyurdu. Şirketin açıklamasına nazaran son 4 yıldır tekraren yayınlanan ve çok ziyade kullanıcı geri bildirimi alan OxygenOS’un açık beta ve gizli beta sürümleri için yeni bir takvim kullanılacak.

OnePlus, verdiği bu kararın kelam konusu yapıları daha kararlı hâle getirmek için alındığını iletiyor ve bundan sonraki süreçte OxygenOS’un saklı beta sürümlerinin ayda 4’ten 2’ye düşürüldüğünü laflarına ekliyor. Buna ek olarak OnePlus 8 serisi için örtük beta programının çok yakında başlayacak olduğu malumatı de kullanıcılarla paylaşılıyor.

Açık beta sayısı da azaltıldı:

OnePlus’ın yaptığı yeni planlama yalnızca örtük beta sürümü için muteber değil. Şirket, birebir devranda ayda 2 sefer gönderilen açık beta sürümünün ayda 1’e düşürüldüğü malumatını de paylaşmış durumda. Şirketin genel olarak geçeceği bu yeni pratiğin maksadının, kelam konusu yapıların halka açık oldukları için daha kararlı hâle getirilmesi olduğunun altı çiziliyor. Bunların dışında OnePlus’ın kararlı güncellemeleri yayınlama müddetinde rastgele bir değişiklik yapmadığını eklemekte yarar var.

OxygenOS işletim sistemine en son getirilen yeniliklerin çift kanallı ağ hızlandırıcı, geliştirilmiş hareket kısa yolları, gerçek devirli art planlar, koyu tema, canlı altyazılar, Alexa isimli akıllı asistan üzere şeyler olduğu biliniyor. Kullanıcıları hayli mutlu eden bu yeniliklerin her yeni sürümde farklı özellikler eklenerek geliştirildiği de artık bilinen bir şey. OnePlus’ın betalarla ilgili getirdiği bu yeni pratiğin ne stil geri bildirimler alacağını ve şirketin kullanıcılarını şad etmeyi başarıp başaramayacağını önümüzdeki günlerde göreceğiz.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.