Makalecin - Güncel Blog Yazıları

OnePlus’tan Yeni Bir Kablosuz Kulaklık Geliyor Olabilir

0 400

OnePlus’ın OnePlus 8 ve 8 Pro için yayınladığı Android 11 Beta sürümünde göze çarpan bir detaya nazaran markanın yeni bir kablosuz kulaklık çıkarmaya hazırlandığına dair haberler gerçek olabilir. Geçtiğimiz günlerde dizaynlarının da sızdığına dair gelen haberlerle gündeme gelen OnePlus’ın bu yeni kulaklığının Temmuz ayında tanıtılacağına dair de kimi malumatlar vardı.

OnePlus’ın yeni yayınladığı ve barındırdığı kusurlarla reaksiyon toplayan Android 11 Beta güncellemesine dair kullanıcıların dikkatini çeken tek detay yanlışlar olmadı. Xiaomi ve Oppo üzere rakiplerinden evvel harekete geçmek ve bir adım önde olmak için OnePlus tarafından süratlice yayınlanan Android 11 Beta’nın barındırdığı cürümler sebebiyle şimdi günlük tasarruf için münasip olmadığı söyleniyor.

Güncellemenin birebir devirde ‘OnePlus Buds’ olarak isimlendirileceği düşünülen yeni kablosuz kulaklıklara dair de detaylar içerdiği düşünülüyor. Argümanlar ise güncellemede nokta alan ve ‘com.oneplus.twspods’ formunda görünen bir özelliğe dayanıyor. Sağ ve sol kulaklıklar için pil seviyelerinin okunmasına dair detaylar içeren bu özelliğin, Temmuz ayında çıkacağı söylenen kulaklıklar için büyük bir ipucu olduğu düşünülüyor.

Kulaklıklar ile ilgili daha evvel çıkan haberlere dayanarak mümkün dizaynın Apple’ın AirPods kulaklıklarının dizaynına oldukça benzeyeceğini söyleyebiliriz. Haberleri sunan ve daha evvel de dizaynları sızdıran kaynak, ‘güvenilir’ olduğunu tez ediyor ve sızıntıların gerçeği yansıttığını söylüyor lakin natürel ki resmi bir açıklama gelene kadar bundan emin olmak mümkün değil.

Üreticiler arasında yaşanan ağır yarışma ortamında, sunacağı müsait fiyatlı akıllı telefon ile tekrar öne çıkmayı planlayan OnePlus’ın şayet bir de elverişli fiyatlı ve kaliteli bir kablosuz kulaklık da çıkarırsa isminden bolca kelam ettireceği kesin. Şimdilik haberlerin doğruluğunun teyit edilmesi için resmi duyuruyu beklemekten öteki talihimiz yok üzere gözüküyor.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.