Makalecin - Güncel Blog Yazıları

OPPO, Akıllı TV Pazarına Gireceğinin Sinyallerini Verdi

0 19

Devletimizde de hizmet veren bir teknoloji firması olan OPPO, akıllı telefonlardan akıllı saatlere ve bilekliklere kadar teknolojinin birçok ortamında üretim yapıyor. Son olarak geçtiğimiz günlerde 5G desteğine sahip Reno4 ve Reno4 Pro akıllı telefonlarını tanıtan firma, Çin’in toplumsal medya sitesi Weibo üzerinden yaptığı bir paylaşımda akıllı TV pazarına gireceğinin sinyallerini verdi.

OPPO’nun şu anda 5G teknolojisini destekleyen birçok teknolojik eseri bulunuyor. Weibo üzerinden yapılan paylaşımda da 2020 yılı içerisindeki 5G stratejisinden bahseden Çinli şirket, yakında tüm 5G eserlerini düşük ve orta sınıf cihazlar için erişilebilir hâle getireceğini duyurdu. Bu paylaşımda nokta alan bir televizyon görseliyse OPPO’nun akıllı TV pazarına gireceğinin doğrulamış oldu.

OPPO’nun akıllı televizyon modelleri 2020 yılının 2. yarısında piyasaya sürülecek:

OPPO, yapılan paylaşımda şirketin akıllı TV’lerinin ne hengam piyasaya sürüleceğinden bahsetmedi. Bununla birlikte geçtiğimiz aylarda şirketin üst seviye yetkililerinden Liu Bo, OPPO’nun akıllı TV modellerinin 2020 yılının 2. yarısında tanıtılacağını ve şirketin IoT (Nesnelerin İnterneti) konusundaki teknolojilere daha ziyade kıymet vereceğini söylemişti.

Bu noktada OPPO’nun IoT eserleri genellikle şahsî tasarruf, seyahat tasarrufu, ofis tasarrufu ve aile içi tasarruf olmak üzere dört farklı kategori altında ele alınacak. Bunun öncesinde OPPO, akıllı kulaklık ve akıllı saat olmak üzere iki büyük dala giriş yapmıştı. Bu yılın 2. yarısında OPPO imzalı akıllı TV’lerin piyasaya sürülmesiyle birlikteyse şirket, maksatlarına biraz daha yaklaşmış olacak.

OPPO’nun akıllı televizyonuna dair bilinenler şimdilik bu kadarla hudutlu. Şirketin, eserleriyle ilgili detaylı malumatları önümüzdeki günlerde paylaşması bekleniyor. Bahse dair rastgele bir gelişme yaşanırsa sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz. Bu süreçte yaşanan tüm gelişmelerden haberdar olmak için takipte kalın.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.