Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Oppo Enco W51 ve Smart Band Tanıtıldı: İşte Özellikler

0 22

Türkiye pazarında da değerli bir mekan kazanan akıllı telefon üreticisi Oppo, geçtiğimiz hafta yeni Enco W51 kablosuz kulaklığı ve yeni akıllı bilekliği Oppo Smart Band için tanıtım görselleri yayınlamıştı.

Tanıtım görsellerinden sonra Opp,o bugün Enco W51 ve Oppo Smart Band’i resmen tanıttı. Hayli münasip fiyatlı olarak görülen Oppo’nun yeni kablosuz kulaklığı ve akıllı bilekliğine gelin yakından bakalım.

Oppo Enco W51 kablosuz kulaklığın özellikleri

Oppo’nun bugün tanıttığı yeni kablosuz kulaklığı Oppo Enco W51’in göze çarpan birinci özelliği, gürültü engelleme teknolojisi oldu. Oppo, Enco W51’in 35db’ye kadar gürültü engelleme sağlamak için iki mikrofonlu bir sistem kullandığını belirtiyor. Telefon görüşmeleri sırasında gürültü engelleme için her iki kulaklıkta da üçer mikrofon kullanıldı. Bu nedenle kulaklıklarda yekun 6 mikrofon bulunuyor.

Oppo, çift Bluetooth iletim özelliğine sahip Oppo Reno 4 üzere bir telefonda Enco W51’lerin kullanılmasının düşük gecikme modunu devreye sokacağını açıkladı. Açıklamaya nazaran düşük gecikme modu, gecikmenin en düzgün senaryoda 47ms’ye, en makûs senaryoda 94ms’ye kadar düşürecek. 

Enco W51, tıpkı vakitte IP54 sertifikasına sahip durumda. IP54 sertifikası, Enco W51’in yağmur ve tere karşı dirençli olduğunu gösteriyor. Bluetooth 5 desteğine sahip kulaklık 10 metreye kadar sabit ilişki da sağlıyor. 

Enco W51’in kutusu, kablolu ve kablosuz şarj özelliğini destekliyor. Oppo, kulaklığı 9 saat kullanmak için 15 dakika şarj etmenin yeteri olduğunu açıkladı. Kulaklığı külliyen şarj etmek ise yekun 80 dakika sürüyor. Külliyen şarj edildiği durumda Enco W51, 24 saat kesintisiz kullanılabiliyor.

Oppo Smart Band’in özellikleri

Oppo, Enco W51’in yanında yeni akıllı bilekliğini de tanıttı. Oppo Smart Band ismiyle tanıtılan akıllı bilekliği iki farklı versiyonu bulunuyor. Plastik bir kordonla kutusundan çıkan versiyonun yanı sıra metal çerçeveli bir versiyon da bulunuyor. 

Oppo Smart Band, 1.1 inç diyagonal, DCI-P3 renk sahasına sahip AMOLED bir ekrana sahip durumda. Smart Band, 50 metreye kadar suda rahatlıkla çalışabiliyor. Bu nedenle Oppo’nun yeni akıllı bilekliğinde yüzme modu dahil 11 farklı spor modu bulunuyor.

Smart Band, spor modlarının yanında daima kalp atış hızı ve SpO2 takibi yapabiliyor. Smart Band, 8 saniyede bir SpO2 ölçebiliyor. Bilekliğin bu özellikleri sayesinde kullanıcılar, düzensiz kalp atışı ve kandaki düşük oksijenle ilgili bildirim alacaklar. Bunların yanında Smart Band, uyku dertleriyle ilgili de kullanıcılara bildirim gönderecek.

Telefondan gelen bildirimleri gösteren de Oppo Smart Band, müzik denetimi ve alarm özelliklerinin yanında NFC mobil ödemelerde de kullanılabiliyor. Smart Band, bu bütün bu özellikleriyle bir arada tek şarjla 14 gün boyunca kullanılabiliyor ve 1.5 saatte külliyen şarj oluyor. 

Oppo Enco W51 ve Oppo Smart Band fiyatı

Kadife beyazı, gök mavisi ve tüy siyahı renk seçenekleriye tanıtılan sahip Enco W51, 70 dolar (475 lira) fiyatla ön siparişe açıldı. Siyah ve mor renk seçeneklerine sahip Oppo Smart Band’in plastik kordonlu versiyonu 28 dolar (190 lira) fiyatla, siyah ve altın sarısı renk seçenekleri Smart Band’in metal çerçeveye sahip versiyonu 35 dolar (yaklaşık 253 lira) fiyatla ön siparişe sunuldu. 

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.