Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Oppo Reno 4’e Ilişkin Afiş Görselleri Weibo’da Ortaya Çıktı

0 17

Yayınlanan afişte Reno 4'ün yalnızca art yüzeyi görülürken, büyük bir modülde dörtlü kamera konseyimi karşımıza çıkıyor. Sensörün kendisi ise hayli büyük. iPhone 11 serisi ile başlayan ‘bahadır tasarım’ trendini vesair Çinli şirketler de takip etmeye başlamışa benziyor. Bunun dışında, cihazın üzerinde sloganlar ve Oppo amblemi görülüyor.

Gözü pek tasarımlar kullanıcılar tarafından beğeniliyor; lakin yeniden de en kıymetli özelliklerden biri kameranın âlâ performans göstermesi. Son sızan afişte pembemsi altın rengi ve mavi renk seçenekleri olduğu görülse de evvelki sızıntılarda siyah-beyaz seçeneği de görülmüştü.

Oppo Reno 4'ün sızan kimi özellikleri

Afiş, ayrıyeten Oppo Reno 4'ün birtakım özelliklerini de gösterdi. Reno 4, 65W süratli şarj desteği, ultra sabit kamera ve 5G ilişkisine sahip olacak. Manzaralarda, cihazın yan tarafında bir güç düğmesi olduğu; fakat parmak izi tarayıcısının taraf almadığı dikkat çekti. Bu nedenle Oppo Reno 4'te AMOLED ekranın altına yerleştirilmiş bir parmak izi okuyucuya sahip olacağı düşünülüyor.

Geride ana, ultra geniş, telefoto ve bilinmeyen olmak üzere dört sensör olduğu anlaşılıyor. Sonuncu sensör bir ToF, makro yahut derinlik sensörü olabilir. Reno 4’ün şahsi bir ismi olup olmayacağı bilinmiyor. Bilindiği üzere, BBP Electronics akıllı telefon serilerinde hiç “4” rakamını kullanmadı; OnePlus serisinde OnePlus 3T'den OnePlus 5'e atlayarak 4 rakamını kullanmadı.

Oppo Reno 3'ün teknik özellikleri 

Reno 4'ün öncüsü olan Oppo Reno 3, Çin'de 5G destekli piyasaya sürülürken, global piyasaya 4G destekli sunulmuştur. Oppo Reno 3 5G, 6.4 inç AMOLED ekrana sahip. 64 megapiksel birincil, 8 megapiksel ultra geniş ve iki adet 2 megapiksel olmak üzere dört kameralı bir sete sahip olan akıllı telefonda selfiler içinse ön tarafta 32 megapiksel kamera var. Çin sürümünde, 5G ilişkisi için MediaTek Dimensity 1000L yonga seti kullanılmıştı. Cihazda başkaca yirmi dakika içinde %50 şarj olduğu argüman edilen 30 W süratli şarj desteğine sahip 4025 mAh pil bulunuyor.

Oppo Reno 3 Pro’nun Türkiye satış fiyatı 6500 TL civarında. Yeni Oppo Reno 4’ün satış fiyatı ise bu doğrultuda 7500 TL üzerinde olacak üzere görünüyor.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.