Makalecin - Güncel Blog Yazıları

OPPO, Reno4 Serisi Telefonlarını Küresel Pazara Taşıyacak

0 18

Geçtiğimiz günlerde bahsettiğimiz OPPO Reno4 serisi telefonlar, geçen hafta Çin’de satışa sunuldu. Marka, NBTC’nin paylaştığı olgulara bakacak olursak yakın bir devirde global piyasaya açılmayı hedefliyor. 

Devletimizde akıllı telefon piyasasına nispeten münasebetli fiyatlara giren OPPO, giriş ve orta seviye akıllı telefonlarda hoş bir muvaffakiyet yakaladı. Reno4 serisiyle nasıl bir muvaffakiyet yakalayacağını ise önümüzdeki günlerde daima birlikte göreceğiz. 

OPPO, Reno4 serisi telefonlarını diğer devletlerde de satışa çıkarmayı hedefliyor. 

NBTC’nin, yukarıda paylaşılan görseldeki donelerine dayanarak, gayri ülkelerde satışa sunulacak modellerin 4G LTE ile birlikte geleceğini söyleyebiliriz. Benzeri bir vukuatın OPPO Reno3 serisinde de gerçekleştiğini hatırlatalım. Reno3 serisi Çin’de duyurulduğunda, akıllı telefon 5G teknolojisini destekler nitelikteydi. Lakin marka, dış yerküreye açılınca işler biraz karıştı. 

Her ülkeni 5G teknolojisini destekleyemediğini biliyoruz. Memleketimizde de şimdi 5G teknolojisini destekleyen altyapı bulunmadığını ekleyelim. Bunun farkında olan Çinli akıllı telefon üreticisi, küresel markete açılırken telefonundaki irtibat formlarını 4G LTE olarak düzenledi. 

Küresel markette satışa sunulacak telefonlardaki tek farklılık hücresel data irtibat farklılığı olmayabilir. Düğer devletlerde satışa sunulacak Reno4 serisi farklı bir işlemci yapısıyla gelecek üzere gözüküyor. Çin’de satılan Reno3 5G serisi telefonlar, işlemci olarak MediaTek Dimensity 1000L SoC’den güç alıyordu. Ancak sair devletlerde bu konuda Helio P90 SoC tercih edilmişti.   

Başka pazarlarda 5G teknolojisinin desteklenmediğini göz önünde bulundurursak, bu biçim bir işlemci tercihi birebir hengamda telefonun fiyatının da daha düşük olacağını gösteriyor. Farklı devletlerde satışa çıkacak bu telefonda, işlemci ve internet kontağı dışında rastgele bir değişiklik olmayacağını kestirim ediyoruz. Tasarımsal olarak yeni Reno4 çizgilerini koruyacak telefonun, çıkış tarihi hakkında şimdi bir açıklama yapılmış değil.   

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.