Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Oyun Tutkunları İçin Üretilen XPG PRIMER Mouse Duyuruldu

0 6

Oyunları profesyonel noktada oynamayı seven oyuncular için mouse üreten ADATA XPG, yeni oyuncu faresi PRIMER’ı duyurdu. 12000 DPI’lık optik çözünürlüğe sahip yeni oyuncu faresi, üretimde kullanılan OMRON tuş anahtarı sayesinde 20 milyon tıklamaya kadar tasarruf ömrü vadediyor. 

12000 DPI’yla hassasiyet orantısını inanılmaz manada artıran XPG PRIMER, üretim gereci bakımından da başarılı görünüyor. Çift katmanlı PBT materyalle üretilen mouse, bu üretim materyali sayesinde hem ergonomik bir tasarım hem de daha rahat temizleme imkanı sunuyor.

Örgülü kabloya sahip

Oyuncuların yeni bir mouse alırken en çok dikkat ettiği noktalardan biri de kablo çeşididir. Yüksek hassasiyet gerektiren oyunlarda hem kablonun düşük ping seviyelerinden yararlanmak hem de kablo kaynaklı takılma sıkıntılarını yaşamak istemeyen oyuncular, bunun için genelde örgülü kablolara yönelirler. XPG de PRIMER oyuncu farelerinde hem tartısı düşürmek hem de takılma problemlerini ortadan kaldırmak ismine örgülü bir kablo sistemini tercih etmiş. 

Oyuncuların tercihi: RGB aydınlatma

Oyuncular yeni bir muhit ünitesi aldığında donanım özellikleri kadar dizaynlarına da dikkat ederler. Münhasıran kaliteli bir RGB aydınlatma biz oyuncuları ziyadesiyle bahtiyar eder. XPG de PRIMER’da oyuncuların bu isteğini karşılayacak üzere görünüyor. Farenin ortasına ve yanlarına yerleştirilen şerit LED’ler fareye önemli mealde kalite katmış görünüyor. 

XPG PRIMER’ın özellikleri açıklansa da fiyatı ve çıkış tarihi hakkında şimdi bir açıklama yapılmadı. Yeni açıklamalar geldikçe sizleri haberdar etmeye çalışacağız. 

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.