Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Oyuncular İçin En Âlâ Laptop Markaları – 2020

0 11

Oyun oynamayı seven beşerler yeni bir bilgisayar alacakları vakit akıllarına birinci olarak “Dizüstü bilgisayar mı yoksa masaüstü bilgisayar mı?” sorusu geliyor. Bu sorunun yanıtı bir vakitler çoğunlukla masaüstü bilgisayarken vakitle dizüstü bilgisayar modelleri de tercih edilmeye başlandı. Biz de sizler Telegram kanalında düzenlediğimiz anketle için oyuncuların tercihi olan en düzgün laptop markaları listesi hazırladık.

Bu listeyi hazırlarken sizlerin oylarını dikkate aldık. Telegram kanalımızda yaptığımız oylamada yekunda 5.800’e yakın oy kullanıldı ve en âlâ laptop markaları seçildi. Dilerseniz lafı daha çokça uzatmadan sizlerin oylarıyla doruğa oynayan markalara birlikte bakalım.

Oyuncular için en güzel laptop markaları:

  • Monster: %38
  • MSI: %29
  • ASUS: %13
  • Lenovo: %6
  • HP: %3
  • Dell: %3
  • Acer: %2

Acer

Sizlerin oylarıyla listemizi son sıradan yakalamış olan yerkürenin en büyük üçüncü bilgisayar üreticisi Acer giriş, orta ve üst seviye oyun bilgisayarlarıyla oyuncuların gözüne girmiş durumda. Mahsusen bilgisayarların giderek daha da pahalı hale geldiği bugünlerde Acer, daha çok bütçe dostu oyuncu bilgisayarlarıyla öne çıkıyor.

Birçok kişi tarafından yeterli bir fiyat performans ortalamasına sahip olduğu belirtilen Acer’ın bu özelliği münhasıran düşük bütçeli oyun bilgisayarı arayan bireylerin ilgisini çekiyor. Bunun yanı sıra birçok laptop modelinde 120 Hz yenileme suratına sahip ekran kullandığı için Acer’ın modelleri akıcı bir oyun deneyimi sunuyor.

Dell

Dell, aslında oyun bilgisayarı üretmek için kurulmuş bir marka değil. Yeniden de G serisi altında oyun laptopu üreten Dell, bunun yanı sıra oyun bilgisayarları üreten ve birçok kişi tarafından bilinen Alienware markasının asıl sahibi. Binaenaleyh şirket, oyun bilgisayarları üretmekte tecrübeli bir marka.

Dell’in ürettiği son oyun laptoplarında Intel’in i7 ve i9 işlemcileri bulunuyor. Grafik kartı kısmındaysa Dell genellikle NVIDIA’nın GTX serisinden GTX 1660Ti ve GTX 1060 ekran kartlarını tercih ediyor. Aktüel ekran kartı ve işlemci seçenekleriyle oyun oynamak için ülkü bir seçim olan Dell, düşük bütçeye sahip oyuncuların gözbebeği konumunda. Tekrar de Alienware alanına Dell markalı bir laptop alındığında birçok kişi dayanıklılık konusunda kuşkuya düşüyor.

HP

HP, Pavilion ve Omen ismi altında ürettiği dizüstü bilgisayarlarla oyuncu bilgisayarı satın almak isteyen kimselerin gözüne girmiş durumda. Tıpkı Dell üzere külliyen oyun bilgisayarı üretmeye odaklanmayan şirket, bilhassa Omen markası altında ürettiği yüksek performans sağlayan donanımlı dizüstü bilgisayarlarıyla kesimin önde gelen isimlerinin arasına imzasını atmış durumda.

Memleketimizde de ziyadesiyle tercih edilen HP, Pavilion markası altında bütçe dostu oyun bilgisayarları üretiyor. Bu modellerde genellikle NVIDIA GTX 1660, GTX 1050Ti üzere orta-üst seviye ekran kartları kullanılıyor. Omen markası altında ise RTX 2060, RTX 2070 üzere daha üst seviye donanım kesimleri bulunuyor.

Lenovo

Siz okurlarımızın yaptığı oylamada %6 oy ile listemize giren Lenovo da piyasaya sürdüğü dizüstü oyun bilgisayarlarıyla dalın önde gelen isimlerinden biri. Şirket, Legion ismi altında piyasaya sürdüğü dizüstü bilgisayarlarında NVIDIA’nın önde gelen RTX serisi ekran kartlarını kullanıyor. Bu da Legion Y540 üzere dizüstü bilgisayarların neredeyse tüm oyunlarda yüksek performans göstermesini sağlıyor.

Geekbench raporlarında HP Omen serisinden daha âlâ bir performans gösteren Lenovo Legion serisi, tasarımı nedeniyle tenkitlere maruz kalıyor. Tekrar de eski ve kaba görünen bir dizaynın içerisine yerleştirilen yüksek performanslı donanım modülleriyle Lenovo Legion serisi oyuncuların gözüne girmeyi başarıyor.

ASUS

Republic of Gamers, yani Oyuncular Cumhuriyeti kavramını hayatımıza katmış olan ASUS, sloganıyla da anlaşılabileceği üzere oyuncular için ürettiği ekipmanlarıyla bu yerdeki en âlâ markalardan bir tanesi. Sırf ekipman değil, tıpkı devirde bu marka altında dizüstü ve masaüstü bilgisayarlar da üreten ASUS, bu bölümde de kendini kanıtlamayı başararak oyuncuların gözdesi haline geldi.

Hem orta hem de üst seviye dizüstü oyun bilgisayarı üreten ASUS, performansının yanı sıra bilgisayarlarının bataryalarıyla ve ekranlarıyla da öne çıkıyor. Ürettiği birçok dizüstü bilgisayar modeli piyasanın en uzun şarj ömrüne sahip bilgisayarı unvanını kazanan ASUS, bunları yaparken dizayndan da ödün vermiyor. En düzgün oyuncu bilgisayarları listelerinin hepsine tepeye oynayan ASUS, bizim listemizde de hak ettiği yanı alıyor.

MSI

Oyun bilgisayarı denince akla gelen birinci markalardan biri olan MSI hem kendi ürettiği bilgisayarlar hem de bilgisayarlar için ürettiği kişisel donanım kesimleri ile bu sahada adeta rakipsiz bir duruş sergiliyor. Şahsi olarak ürettikleri performans odaklı ekran kartlarının dışında MSI, oyuncular için ürettikleri dizüstü bilgisayarlarla da birçok kişi tarafından tercih ediliyor.

Piyasaya sürdükleri dizüstü bilgisayarlarında kendi yazılımlarını kullanan MSI, alışılagelmiş bilgisayarlarda yapılması çok uğraştırarak ziyade devrinizi alabilecek overclock süreçlerini kolay bir halde yapabilmenizi de sağlıyor. Bu yüzden de MSI, okurlarımızın da tercihleriyle listemizin 2. sırasına yerleşiyor.

Monster

Listemizin doruğunda ise Webtekno okurlarının en yeterli dizüstü oyun bilgisayarı markası olarak seçtiği Monster bulunuyor. Monster, 2000 yılında kurulan ve o devirden beri yüksek performanslı dizüstü bilgisayar modelleri üreten bir marka. Oylama sonucundan da anlaşılabileceği üzere şirket, bunu pek yeterli bir halde yapıyor ve listenin başında bölge almayı hak ediyor.

ABRA ve TULPAR serileriyle oyunlarda ileri seviye performans sunan Monster ekran kalitesi, tasarımı ve bunların yanı sıra teknik desteğiyle de Türkiye’deki oyuncuların bir numaralı dizüstü oyun bilgisayarı üreticisi konumuna gelmiş durumda.

Siz bedelli okurlarımızın da yardımıyla hazırladığımız oyuncular için en uygun laptop markaları metnimizin sonuna gelmiş bulunuyoruz. Bu ve bunun üzere oylamalara katılarak bu üzere haberlerin bir modülü olmak istiyorsanız Telegram hesabımızı takip edebilirsiniz. Başkaca sizce oyun oynamak için en düzgün laptop markasının ne olduğunu da tahliller kısmında bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.