Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Oyunseverler cuma günleri oyuna hazırlık yapıyor!

0 13

Gaming hazır sistemlerden profesyonel oyuncu ekipmanlarına kadar çok geniş bir yelpazede binlerce teknoloji eseri sunan İncehesap.com, Cuma akşamları düzenlediği Gaming Gecesi ile oyunseverlere her hafta bayram coşkusu yaşatıyor. Gerçekleştirdiği aktivitelerle Türkiye’de gaming dalının gelişimi ve bu ortamda yerküre çapında oyuncuların yetişmesi için büyük emek veren İncehesap.com, geçtiğimiz ay düzenlediği PUBG DUO Turnuvası’yla da isminden kelam ettirmeye devam ediyor.

İncehesap’ın verdiği haberlere nazaran, oyun severlerin ağır ilgi gösterdiği Gaming Geceleri’ni takip eden süreçte satışlarda patlama yaşanıyor. Cumaları gerçekleşen Gaming Gecesi’nin akabinde Çarşamba ve Perşembe günleri yapılan sıradan satışlardan yüzde 77 nispetinde daha ziyade satış gerçekleşiyor. Bu alımların yüzde 80’den fazlasını erkekler gerçekleştirirken, notebook, mobil cihazlar ve beyaz eşya kategorilerinde hatun ve erkek müşteriler eşit yükte ilgi gösteriyor.

İzolasyon devrinin yarattığı dalga devam ediyor

Pandemi periyodunda tüketicilerin online platformlarda oyun oynamaya ve buna bağlı olarak gaming teknolojileri satın almaya ağır ilgi gösterdiğini hatırlatan İncehesap.com, izolasyon periyodunda daha da gelişen ilginin büyüyerek devam ettiğine dikkat çekiyor. Bu kapsamda İncehesap.com’un pandemi sürecindeki genel satışları yüzde 400 orantısında artış gösterdi. Alışveriş planlamasını izolasyonda geçirdikleri hafta sonlarına bırakan müşteriler de, hafta içine nazaran yüzde 6 orantısında daha çokça teknoloji alımı yaptı.

Gamer’lar en çok klavye ve mouse’larını önemsiyor

İncehesap.com datalarına nazaran gamer’ların oyun ekipmanı alışverişi yaparken önceliği en çokça klavye ve mouse’lara verdiği görülüyor. Verilen haberlere nazaran bu devirde satışların yüzde 16’ını klavye, yüzde 14’ünü ise mouse teknolojileri oluşturdu. Bu teknolojileri ise ekran kartları, SSD, hazır sistemler, monitörler ve kulaklıklar takip etti.

Hangi eserler revaçta?

İncehesap.com Kurucu Ortağı Nurettin Erzen, bu periyotta oyunseverlerin hangi eserlere ilgi gösterdiğini ise şöyle aktardı: “XFX AMD Radeon RX570 gaming ekran kartı bu hafta en çok rağbet gören eserimiz oldu. XFX markası globalde uzun yıllardır bilinen bir ABD menşeili bir marka. Teknoloji meraklıları tarafından çokça tercih edilen bir marka. Türkiye’ye girişi ise bu yıl gerçekleşti. İncehesap olarak XFX markasının en güçlü satış kanalı olarak konumlanıyoruz.

Distribütörlüğünü yürüttüğümüz James Donkey markasının JD240 model 240GB SSD’si ekran kartından sonra en çok tekil satışı olan eseri oldu.”

Kaynak: Milliyet

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.