Makalecin - Güncel Blog Yazıları

Pac-Man’in Çevrimiçi Yeni Bir Oyununun Geleceği Duyuruldu

0 13

Oyun yerküresinin efsanelerinden olan Pac-Man, 22 Mayıs 1980 tarihinde birinci kere kişilerin önüne çıkmıştı. Yalın animasyonları ve sürekleyici oynanışı sayesinde büyük bir hayran kitlesine sahip olan Pac-Man artık 40. yaşını kutluyor. 

Pac-Man’in yaratıcısı olan Bandai Namco, Amazon ile birlikte efsanevi oyunun 40. tevellüt günü kutlamalarının bir kesimi olarak oyunun yeni bir versiyonunu yayınlayacaklarını duyurdu. Pac-Man’in 40. yaşı için yayınlanan yeni oyunun ismi Pac-Man Live Studio olacak.

Pac-Man Live Studio’da oyuncular, Harika Mario Maker da olduğu üzere kendi arenalarını yaratabilecekler. Pac-Man Live Studio, klasik tek başlarına oynamanın yanında çok oyunculu biçimde de oynanabilecek. 

40 yaşındaki Pac-Man’in yeni oyununu oynamak için indirmeye de gerek olmayacak. Pac-Man Live Studio, bir Twitch sahifesinden paylaşılacak. Twitch sahifesine giren oyuncular oluşturdukları Pac-Man haritasını öteki beşerlerle paylaşabilecekler. Paylaşılan haritalar başka oyuncular tarafından da oylanabilecek. 

40 yıllık bir oyun olmasına karşın ününden hiçbir şey kaybetmeyen Pac-Man’in yeni oyunu olacak Pac-Man Live Studio’nun ne devir yayınlanacağı şimdi malûm değil. Yeniden de Pac-Man hayranları, yeni oyun için şimdiden heyecanlanmış durumdalar.

Kaynak:Webtekno

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.